На Ukrainian Fashion Week, що триває в "Мистецькому Арсеналі" до 4 вересня, українська дизайнерка і фешн-мисткиня Катерина Беслік провела перформанс та створила інсталяцію, присвячені її рідному місту Гуляйполе.
Про повідомляє Суспільне Культура.
Перформанс відбувся 2 вересня спільно з театрально-музичним проєктом Mariia&Magdalyna. У події використали перероблену тканину з одягу жителів Гуляйполя.
"Глобальна ідея перформансу – це роздуми на тему дуальності життя і дуальності реальності, тому що з одного боку, руйнуються цілі міста, сім'ї, життя, а з іншого боку, ми продовжуємо жити, творити. І саме ця дуальність зараз відчувається дуже сильно. Також Гуляйполе – це історія про моє рідне місто, яке зараз на межі окупації і життя, тому мені важливо про це говорити, це моя особиста історія. Там вже два роки немає світла, води, газу і нічого, але там продовжують жити люди і продовжують жити мої батьки, бабусі і дідусь", — розповіла Беслік.
Беслік — фешн-мисткиня та стилістка, яка поєднує у своїй творчості моду і мистецтво з технікою апсайклінгуПеретворення відходів на предмети мистецтва через процес переробки..
З чого складається текстильна інсталяція
Арттекстиль є основою композиції перформансу й інсталяції. Полотно виготовлене зі шматків одягу жителів Гуляйполя, особистих речей мисткині та залишків тканин у дизайн-студіях.
"Дверями" інсталяції є квіткова композиція рослин, які вдалося зібрати мамі мисткині в Гуляйполі та дорогоцінні брошки ювелірної студії AGA.TE.
Місто є прифронтовим у Запорізькій області, воно зазнає численних атак від різних видів зброї російських військ. У Гуляйполі досі проживають дідусь і бабуся Катерини. В місті в ніч на 24 серпня росіяни знищили краєзнавчий музей.
У чому полягає перформанс
За словами дизайнерки, Ukrainian Fashion Week є великою подією і вона не могла не звернутися до мистецької форми. На початку Беслік планувала створити виставку, однак згодом зрозуміла, що перформанс стане більш комфортним.
Перформанс залучає багато почуттів, а через колір, музику, дію та сторителінг вдається донести свою ідею та думку.
Де ще була показана робота
Ідею твору частково художниця реалізувала рік тому в Вільнюсі.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]