Книжку "Дискурс модернізму в українській літературі" Соломії Павличко планують перевидати тиражем у 6 тисяч примірників. Це вже четверте перевидання праці, і перше за 23 роки.
Про це у коментарі для програми "Культура на часі" розповів літературознавець Євгеній Стасіневич.
За його словами, такий наклад — це "вище середнього", особливо зважаючи, що це гуманітарна праця.
Він додав, що унікальність цієї книжки у тому, що попри те, що "Дискурс модернізму в українській літературі" — докторська дисертація Павличко, її дуже легко читати навіть людям, які не мають фахового диплома.
"Вона [Соломія Павличко] відкидала правила гри, які були в радянському літературознавстві. Вона відмовлялася від величезної кількості шаблонів, стереотипів, ритуальних формул. І взагалі — у повний зріст ставила питання про український модернізм, який нещодавно ще назвався не інакше як буржуазний, націоналістичний, західний, прогнилий модернізм", — розповідає Стасіневич.
Уперше "Дискурс модернізму в українській літературі" вийшов у видавництві "Либідь" у 1997 році, його перевидали у 1999-му. Втретє книжка побачила світ у 2001 році у видавництві "Основи".
"І я вступив у Могилянку у 2004 році, і встиг ще собі її купити, мені пощастило. Але потім вона зникла і перетворювались з роками на шалений раритет. Зараз книжка доступна тільки онлайн, але недоступна паперова версія", — додає літературознавець.
У 2024 книжку знову випустить оновлене видавництво "Основи" спільно з новоствореним Stretovych.
Обкладинку для нового видання створив Сергій Майдуков. З друку книжку очікують 1 вересня.
Раніше Стасіневич розповідав, що перевидаватимуть варіант саме 1999 року, куди літературознавиця додала ще два розділи. Він також написав і передмову для книжки, вона міститиме "історію написання, супутні скандали, рецепцію, певну полеміку з тими концептуальними речами, що їх Павличко запропонувала".
Про Соломію Павличко
Соломія Павличко — українська літературознавиця, науковиця, перекладачка, публіцистка, авторка праць з теорії літератури та фемінізму.
Була докторкою філологічних наук, захистила докторську дисертацію в 1995 році в інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка при Національній академії наук України за назвою "Теоретичний дискурс українського модернізму".
Вона посмертно стала лауреаткою премії імені Сергія Єфремова за працю "Дискурс модернізму в українській літературі", яка є її найвідомішою роботою.
Згідно з анотацією на сайті видавництва "Основи", у книзі авторка аналізує дискурс від 1898 року до 1970-х років, на прикладах творчості Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Гната Хоткевича, Михайла Яцківа, представників "Молодої Музи" й "Української хати", письменників 20-х років, представників еміграційної літератури 40-х років, а також "Нью-Йоркської групи" 60-х і 70-х років.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]