Американський письменник, представник корінних народів Томмі Орандж став одинадцятим автором, який напише рукопис для проєкту Future Library ("Бібліотека майбутнього"). Тексти, написані в межах проєкту, оприлюднять лише у 2114 році.
Про це повідомляє The Guardian.
Future Library щороку запрошує одного письменника створити рукопис, який будуть зберігати неопублікованим до 2114 року. Проєкт стартував 2014 року та завершиться за сто років створенням антології творів, написаних протягом століття. Папір для видання виготовлять із дерев, спеціально висаджених художницею та авторкою проєкту Кеті Патерсон.
Цього року доєднатися до проєкту запросили Томмі Оранджа — автора книг There There ("Там, там") та Wandering Stars ("Блукаючі зірки"). Про його участь оголосили на Единбурзькому міжнародному книжковому фестивалі. Патерсон зазначила, що твори Оранджа характеризуються глибоким дослідженням ідентичності, належності та міжпоколіннєвої травми, особливо у контексті досвіду корінних народів. За її словами, творчість Оранджа "резонуватиме з читачами XXII століття".
Томмі Оранжж народився і виріс в Окленді, Каліфорнія. Він є членом племен шаєннів та арапахо з Оклахоми. Його дебютний роман There There був фіналістом Пулітцерівської премії 2019 року, а його друга книга Wandering Stars була внесена до довгого списку Букерівської премії 2024.
Орандж зізнався, що до цього не знав про існування проєкту Future Library, але був вражений, побачивши імена інших авторів, які вже взяли участь у ньому.
Future Library ставить перед авторами виклик — написати твір для читачів, які житимуть у наступному столітті. Орандж зазначив, що процес писання для такого далекого майбутнього буде значно відрізнятися від його звичайної роботи. Однак він сподівається, що якщо його історія буде добре написана та знайде відгук у будь-якого читача або читачки, незалежно від часу.
Про проєкт Future Library
Future Library — це публічний артпроєкт, що має на меті зібрати 100 оригінальних рукописів від відомих письменників протягом 100 років, починаючи з 2014-го. Рукописи залишатимуться непрочитаними та неопублікованими до 2114 року.
Одну тисячу дерев спеціально посадили для проєкту в лісі Нордмарка в Осло, Норвегія. Саме з цих дерев буде виготовлено папір для видання антології.
Зібрані рукописи зберігаються в спеціально створеній "Тихій кімнаті" в бібліотеці Deichman в Осло. Проєкт був задуманий Кеті Патерсон і підтримується міською владою Осло.
Письменники та письменниці, які беруть участь у проєкті:
- 2014: Маргарет Етвуд — Scribbler Moon
- 2015: Девід Мітчелл — From Me Flows What You Call Time
- 2016: Сйон — As My Brow Brushes On The Tunics Of Angels or The Drop Tower, the Roller Coaster, the Whirling Cups and other Instruments of Worship from the Post-Industrial Age
- 2017: Еліф Шафак — The Last Taboo
- 2018: Хан Канг — Dear Son, My Beloved
- 2019: Карл Уве Кнаусгорд — Blind Book
- 2020: Оушен Вуонг — King Philip
- 2021: Ціці Дангарембга — Narini and Her Donkey
- 2022: Юдіт Шаланскі — Fluff and Splinters: A Chronicle
- 2023: Валерія Луїселлі — The Force of Resonance
- 2024: Томмі Орандж (твір ще не визначено)
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]