Селін Діон та родина музиканта Айзека Гейза розкритикували Дональда Трампа через використання їхньої музики на мітингах

Селін Діон та родина музиканта Айзека Гейза розкритикували Дональда Трампа через використання їхньої музики на мітингах

Селін Діон розкритикувала Трампа через використання її пісні на мітингу
Кандидат у президенти США від Республіканської партії та колишній президент США Дональд Трамп під час передвиборчого мітингу в Гаррісбурзі, штат Пенсильванія, США, 31 липня 2024 року. REUTERS/Elizabeth Frantz

Кожна президентська кампанія Дональда Трампа відома тим, що артисти забороняють йому використовувати свою музику на мітингах. У 2016-му це була Адель та Стівен Тайлер із гурту Aerosmith, у 2020-му — Linkin Park та The Rolling Stones. Тепер політика розкритикувала Селін Діон, а родина Айзека Гейза погрожує позовом.

На передвиборчому мітингу Дональда Трампа та його потенційного віцепрезидента Джей Ді Венса у Монтані використали один із найвідоміших треків Селін Діон — пісню з кінофільму "Титанік" My Heart Will Go On.

Канадська співачка та її звукозаписний лейбл Sony Music Entertainment Canada Inc. у соцмережах заявили, що не давали дозволу на використання пісні.

"Таке використання жодним чином не є дозволеним, і Селін Діон не схвалює це або будь-яке подібне використання. ...І справді, ЦЮ пісню?" — йдеться у дописі.

Через використання треку, а також відео із Селін Діон, Трампа висміяли у мережі, оскільки My Heart Will Go On зазвичай асоціюється з кораблем, що тоне.

артисти і трамп
Селін Діон розкритикувала використання її пісні на мітингу. Х/@celinedion

А родина американського вокаліста та музиканта Айзека Гейза погрожує Трампу позовом через використання пісні колективу Sam & Dave — Hold On, I'm Coming на мітингах та у передвиборчих агітаційних матеріалах.

Якщо Трамп продовжить використовувати пісню 1966 року Hold On, I'm Coming, написану Гейзом і Девідом Портером, то родина музиканта подать до суду через порушення авторських прав, а сім'я вимагатиме відшкодування збитків у розмірі 150 000 доларів за кожне її використання.

У листі до штабу кандидата у президенти США зазначено, що кампанія Трампа "навмисно і нахабно займалася порушенням авторських прав" і продовжувала використовувати пісню, "попри те, що наш клієнт неодноразово просив не займатися цим".

Раніше син Гейза, Айзек ІІІ, писав, що "Дональд Трамп уособлює найгірше в сенсі чесності з його неповагою, сексуальним насильством над жінками та расистською риторикою".

Раніше учасник гурту The Smiths Джонні Марр розкритикував використання пісні Please, Please, Please, Please, Let Me Get What I Want на мітингах Трампа. А родина ірландської співачки Шинейд О'Коннор звернулася до Трампа з вимогою припинити використовувати її музику на своїх політичних мітингах. Вони зазначили, що їй було б "огидно, боляче й образливо".

Музикантів, які забороняють Трампу користуватися на політичних мітингах їхньою музикою, настільки багато, що для них створили окрему сторінку у вікіпедії. Серед найвідоміших:

  • У 2018 році Ріанна погрожувала судовим позовом після того, як Трамп використав пісню Don't Stop the Music на одному зі своїх мітингів. Команда юристів співачки заявила, що вона не пов'язана з колишнім президентом і не підтримує його кампанію.
  • У 2016 The Rolling Stones вимагали припинити використання пісні You Can't Always Get What You Want. Але у 2020 році Трамп знову її використав, і гурт пригрозив судовим позовом.
  • Сім'я італійського оперного співака Лучано Паваротті виступила проти використання на мітингу запису Nessun Dorma, оскільки погляди Трампа на імміграцію суперечать зусиллям Паваротті зі збору коштів для біженців.
  • Адель заявила, що не хоче, щоб її музику використовували в будь-якій політичній кампанії після того, як пан Трамп використовував Rolling in the Deep і Skyfall на мітингах у 2016 році.
  • Елтон Джон заявив, що не хоче, щоб його пісні Rocket Man і Tiny Dancer Трамп використовував на мітингах, оскільки його політичні погляди дуже відрізняються від поглядів колишнього президента.
  • Відмовитися від їхгьої музики на мітингах вимагали також Ніл Янг, Linkin Park, покійний Том Петті, фронтмен гурту Aerosmith Стівен Тайлер, маєток Джорджа Гаррісона з гурту The Betles, Оззі Осборн, Фаррелл Вільямс, Браян Мей з гурту Queen та гурт The White Stripes.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок