Кожна президентська кампанія Дональда Трампа відома тим, що артисти забороняють йому використовувати свою музику на мітингах. У 2016-му це була Адель та Стівен Тайлер із гурту Aerosmith, у 2020-му — Linkin Park та The Rolling Stones. Тепер політика розкритикувала Селін Діон, а родина Айзека Гейза погрожує позовом.
На передвиборчому мітингу Дональда Трампа та його потенційного віцепрезидента Джей Ді Венса у Монтані використали один із найвідоміших треків Селін Діон — пісню з кінофільму "Титанік" My Heart Will Go On.
Канадська співачка та її звукозаписний лейбл Sony Music Entertainment Canada Inc. у соцмережах заявили, що не давали дозволу на використання пісні.
"Таке використання жодним чином не є дозволеним, і Селін Діон не схвалює це або будь-яке подібне використання. ...І справді, ЦЮ пісню?" — йдеться у дописі.
Через використання треку, а також відео із Селін Діон, Трампа висміяли у мережі, оскільки My Heart Will Go On зазвичай асоціюється з кораблем, що тоне.
А родина американського вокаліста та музиканта Айзека Гейза погрожує Трампу позовом через використання пісні колективу Sam & Dave — Hold On, I'm Coming на мітингах та у передвиборчих агітаційних матеріалах.
Якщо Трамп продовжить використовувати пісню 1966 року Hold On, I'm Coming, написану Гейзом і Девідом Портером, то родина музиканта подать до суду через порушення авторських прав, а сім'я вимагатиме відшкодування збитків у розмірі 150 000 доларів за кожне її використання.
У листі до штабу кандидата у президенти США зазначено, що кампанія Трампа "навмисно і нахабно займалася порушенням авторських прав" і продовжувала використовувати пісню, "попри те, що наш клієнт неодноразово просив не займатися цим".
Раніше син Гейза, Айзек ІІІ, писав, що "Дональд Трамп уособлює найгірше в сенсі чесності з його неповагою, сексуальним насильством над жінками та расистською риторикою".
Раніше учасник гурту The Smiths Джонні Марр розкритикував використання пісні Please, Please, Please, Please, Let Me Get What I Want на мітингах Трампа. А родина ірландської співачки Шинейд О'Коннор звернулася до Трампа з вимогою припинити використовувати її музику на своїх політичних мітингах. Вони зазначили, що їй було б "огидно, боляче й образливо".
Музикантів, які забороняють Трампу користуватися на політичних мітингах їхньою музикою, настільки багато, що для них створили окрему сторінку у вікіпедії. Серед найвідоміших:
- У 2018 році Ріанна погрожувала судовим позовом після того, як Трамп використав пісню Don't Stop the Music на одному зі своїх мітингів. Команда юристів співачки заявила, що вона не пов'язана з колишнім президентом і не підтримує його кампанію.
- У 2016 The Rolling Stones вимагали припинити використання пісні You Can't Always Get What You Want. Але у 2020 році Трамп знову її використав, і гурт пригрозив судовим позовом.
- Сім'я італійського оперного співака Лучано Паваротті виступила проти використання на мітингу запису Nessun Dorma, оскільки погляди Трампа на імміграцію суперечать зусиллям Паваротті зі збору коштів для біженців.
- Адель заявила, що не хоче, щоб її музику використовували в будь-якій політичній кампанії після того, як пан Трамп використовував Rolling in the Deep і Skyfall на мітингах у 2016 році.
- Елтон Джон заявив, що не хоче, щоб його пісні Rocket Man і Tiny Dancer Трамп використовував на мітингах, оскільки його політичні погляди дуже відрізняються від поглядів колишнього президента.
- Відмовитися від їхгьої музики на мітингах вимагали також Ніл Янг, Linkin Park, покійний Том Петті, фронтмен гурту Aerosmith Стівен Тайлер, маєток Джорджа Гаррісона з гурту The Betles, Оззі Осборн, Фаррелл Вільямс, Браян Мей з гурту Queen та гурт The White Stripes.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]