Міністерство культури заявило, що Північний апеляційний господарський суд Києва "фактично легалізував" рейдерське захоплення 17 800 квадратних метрів території Національному музею народної архітектури та побуту України в Пирогові в Києві. Міністерство звернеться до Верховного Суду.
Про це повідомляє пресслужба МКІП.
Як зазначає міністерство, група людей восени 2020 року спробувала переписати на підставних людей державне майно музею в Пирогові, яким воно володіє з 1970-х років, — це нежитлові будівлі та земельна ділянка площею понад 17 800 метрів.
Тоді музей подав скаргу до Офісу антирейдерства Міністерства юстиції. Офіс скасував підставну реєстрацію, а Офіс генпрокурора порушив кримінальну справу.
Однак пізніше люди, які хотіли заволодіти майном, звернулися до Господарського суду Києва, щоб легалізувати захоплення. Але суд 26 лютого 2024 року відмовив у приватизації та залишив у силі рішення Офісу антирейдерства.
Однак Північний апеляційний господарський суд 7 серпня скасував рішення Господарського суду та ухвалив нове — задовольнити позов та скасувати наказ Міністерства юстиції України.
"Своїми діями Північний апеляційний господарський суд фактично легалізував рейдерське захоплення частини території та приміщень Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогів)", — наголошують у міністерстві.
МКІП не погоджується з рішенням та планує оскаржувати апеляцію у Верховному Суді.
Іншими словами, Північний апеляційний господарський суд міста Києва легалізував перепис на підставних осіб права власності території і приміщень Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові. МКІП, в особі держави, не погоджується з таким рішенням суду і буде звертатися до Верховного Суду з позовом про скасування вироку Північного апеляційного господарського суду.
Суспільне Культура звернулося по коментар до музею та очікує на відповідь.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]