Українські полярники випустили першу велику книжку про Антарктику українською мовою

Українські полярники випустили першу велику книжку про Антарктику українською мовою

Велика україномовна енциклопедія про Антартику: українські полярники видали книжку
Станція "Академік Вернадський". Національний антарктичний науковий центр

Українські дослідники з Національного антарктичного наукового центру створили першу масштабну україномовну книжку про Антарктику, яка висвітлює географію, біологію та історію досліджень крижаного континенту.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Видання має назву "Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше". У ньому є розділи про географію, геологію, флору і фауну, а також про історію відкриття і дослідження континенту та захисту його унікальної природи. Крім того, в енциклопедії є інформація про українську наукову станцію "Академік Вернадський" та роботу українських полярників.

Книга доступна в онлайн-форматі на офіційному сайті НАНЦ.

До створення книги долучилися ведучі спеціалісти центру: Іван Парнікоза, Денис Пішняк, Андрій Федчук, а також учасники сезонних експедицій Сергій Кадурін, Ганна Євчун та Олександр Яровий. За словами Євгена Дикого, директора НАНЦ, ця книга продовжує традиції україномовної наукової літератури про Антарктику і має важливе значення для популяризації знань про Антарктику в Україні.

"У далекому 1904 році, тобто рівно 120 років тому, побачила світ перша україномовна стаття Степана Рудницького «Дещо про Антарктиду». Нинішнє видання наших вчених продовжує цю справу. В новітній історії України вкрай бракує таких масштабних україномовних енциклопедій, і я дуже пишаюся, що одна з них створена саме фахівцями Національного антарктичного наукового центру", — зазначив Євген Дикий.

Автори сподіваються, що видання буде корисним не лише для науковців та студентів, але й для ширшої аудиторії, зокрема в освітніх закладах.

"Над цим виданням ми працювали кілька років. Спершу готували окремі нариси на ту чи іншу тему, потім доповнювали їх, підбирали ілюстрації, довідкові матеріали й зрештою об'єднали все в книгу. Вона призначена для широкого кола читачів, й ми дуже сподіваємося, що її використовуватимуть в школах, вишах, наукових установах, щоб покращити рівень знань про Антарктику", — додає Іван Парнікоза.

Відгуки та зауваження від інших дослідників та експертів можна надсилати на пошту.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок