Письменниця Джоан Ролінґ розкритикувала Олімпійські ігри через перемогу алжирської боксерки Іман Хеліф. За це письменницю засудили в мережі. Не вперше Ролінґ потрапляє у гендерний скандал — вона затята критикиня деяких аспектів трансгендерного руху.
Про це 1 серпня розповідає Variety.
На Олімпійських іграх у Парижі боксерський поєдинок Хеліф проти італійської боксерки Анджели Каріні закінчився через 46 секунд після того, як Каріні вирішила вийти з бою, отримавши кілька ударів від Хеліф.
"Чи може будь-яка фотографія краще підсумувати наш новий рух за права чоловіків? Усмішка чоловіка, який знає, що він захищений жінконенависницьким спортивним закладом, який насолоджується стражданнями жінки, якій він щойно дав по голові і чиї життєві амбіції він щойно розбив", — написала Ролінґ у Х, додавши фото з рингу з Хеліф та Каріні.
Ролінґ також написала Міжнародному олімпійському комітету (МОК), щоб сказати, що її захист — це "жарт": "У молодої боксерки щойно відібрали все, заради чого вона працювала і тренувалася, тому що ви дозволили чоловікові вийти з нею на ринг".
Саму письменницю у мережі розкритикували.
Зокрема, китайські фанати з Тайваню, оскільки окрім алжирської спортсменки вона оскаржила право боксерки з Тайбею Лінь Ю Тін на участь в Олімпійських іграх у Парижі.
Ролінґ поділилася статтею про те, що Лінь та Хеліф отримали дозвіл на участь в Олімпійських іграх, незважаючи на те, що минулого року вони нібито не пройшли гендерний відбір на змагання.
"Тепер усі на Тайвані ненавидять Джоан Ролінґ", — написав один із користувачів.
У чому звинувачують Хеліф
Іман Хеліф — одна з двох боксерок, які беруть участь в Олімпіаді-2024 попри те, що вони нібито не пройшли "гендерний тест", або "тест на стать", на чемпіонаті світу 2023 року в Нью-Делі. Друга боксерка — дворазова чемпіонка світу з Тайваню Лінь Ю Тін, яка розпочинає виступи 2 серпня.
Хеліф дискваліфікували з торішньої світової першості за кілька годин до бою за "золото". Змагання проходили під егідою Міжнародної федерації боксу (IBA), яку очолює росіянин Умар Крємльов і яку не визнає Міжнародний олімпійський комітет (МОК) через низку корупційних скандалів.
Згідно з заявою IBA, спортсменки не проходили тест на рівень тестостерону — натомість було проведено інше дослідження, деталі якого не розголошують. Федерація визначила, що атлетки не відповідають критеріям допуску та можуть мати "переваги" над іншими учасницями. Сам Крємльов запевняє, що в боксерок нібито знайшли чоловічі хромосоми (XY).
Також в IBA поставили під сумнів "справедливість" і "безпеку спортсменок" на Олімпіаді-2024 через допуск Хеліф і Лінь.
До 2023 року Хеліф брала участь у трьох чемпіонатах світу й у 2022-му виграла першу медаль — "срібло". Лінь має два "золота" (2018, 2022) і "бронзу" (2019) з мундіалів. Обидві змагалися на Олімпіаді 2021 року: Іман вибула у чвертьфіналі, а Ю Тін — в 1/8-й.
Представник МОК Марк Адамс заявив, що "всі, хто змагається в жіночій категорії, відповідають правилам допуску" і "в їхніх паспортах вказано, що вони жінки".
"Це не питання трансгендерності. Хочу на цьому наголосити", — цитує Адамса The Guardian.
На думку МОК, Халіф і Лінь стали "жертвами раптового й свавільного рішення IBA" на чемпіонаті світу 2023 року, що було ухвалене "без належної процедури". Сам комітет змінювати правила посеред змагань без серйозних і науково обґрунтованих підстав не планує.
Звинувачення Ролінґ у трансфобії
Ролінґ не вперше потрапляє у подібний скандал.
У 2019 році вона підтримала активістку і дослідницю Маю Форстейтер — її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерні жінки не можуть вважатися справжніми жінками.
А у 2020-му письменниця розкритикувала вираз "люди, які менструюють": мовляв, ними можуть бути лише жінки (хоча менструація може бути і в трансгендерних чоловіків або небінарних людей).
У 2021 році письменницю теж звинуватили у трансфобії після того, як вона критично прокоментувала ініціативу поліції Шотландії фіксувати гендерну ідентичність звинувачених у зґвалтуванні людей за їхнім побажанням.
Коментуючи цю новину, Роулінг процитувала роман Джорджа Орвелла "1984": "Війна — це мир. Свобода — це рабство. Неуцтво — це сила". І додала: "Людина з пенісом, яка вас зґвалтувала, — це жінка".
Користувачі соцмереж у відповідь вказали, що не лише чоловіки можуть бути ґвалтівниками й що авторка неправильно тлумачить поняття трансгендерності.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]