Мистецтво та Олімпіада 2024: як профіль в Instagram порівнює спортивні фото з відомими картинами

Мистецтво та Олімпіада 2024: як профіль в Instagram порівнює спортивні фото з відомими картинами

Як в інстаграмі Снуп Догга та спортсменів Олімпіади 2024 порівнюють з відомими картинам
Американська спортивна гімнастка Суніса Лі (зліва). Фрагмент картини "Непорочне зачаття Діви Марії" Джованні Баттіста Тьєполо. x.com/ ArtButMakeItSports

В Instagram-акаунті artbutmakeitsports порівнюють спортивні фото, зокрема з Олімпійських ігор у Парижі, та відомі живописні полотна. Так Снуп Доґґа порівняли з картиною Брауера, ірландських регбісток — із картиною Ґоя, а Тіма Етлера — з фрагментом картини Ієроніма Босха.

Акаунт почали вести ще до Олімпіади. Станом на час написання новини він налічує понад 2100 дописів. На сторінці фотографії зі спортивних подій порівнюють із картинами ренесансу, реалізму, імпресіонізму, сюрреалізму та інших художніх стилів.

Автор сторінки нещодавно дав інтерв'ю для американського спортивного журналіста Пабло Торре та розповів, що не використовує штучний інтелект для пошуку схожих на фотографії картин, а користується своїми знаннями.

До прикладу, американського репера Снуп Доґґа, який є спеціальним кореспондентом NBC, американського мовника Олімпіади 2024, автор artbutmakeitsports порівняв із картиною "Курець" фламандського живописця епохи бароко Адріена Брауера, яку той написав між 1620 і 1638 роком.

Один із матчів з жіночого регбі відбувся між збірними Ірландії та Великої Британії. Ірландська спортсменка Ерін Кінґ підняла Емілі Лейн, щоб та зловила м'яча. Автор акаунту порівняв це з рисунком "Несвятий союз", який на початку XIX століття написав іспанський живописець-романтик Франсіско Ґоя.

Фотографію перегонів на 20 кілометрів зі спортивної ходьби автор порівняв із сучасною картиною британського художника Тома Томпсета "Бразильська акварельна мапа" 2014 року, що зображає карту Бразилії. До слова, на фото саме бразильський атлет Кайо Бонфім вирвався вперед та фінішував зі сріблом.

Німецького серфера Тіма Етлера, з якого злізли шорти на гребені хвилі, автор акаунту порівняв із фрагментом картини "Сад земних насолод" нідерландського майстра північного відродження Ієроніма Босха, намальованої в між 1490 і 1510 роком.

Американську фехтувальницю Лі Кіфер, яка здобула особисту першість у фехтуванні рапірою, автор порівнює з полотном "Жанна Д'Арк" англійського живописця-прерафаеліта Джона Еверетта Мілле, яку той написав у 1865 році.

Бразильська скейтбордитска Раїсса Леал, яка виборола бронзу в стриті, автору artbutmakeitsports здалась схожою на статую Христос Спаситель в Ріо-де-Жанейро.

Заплив французького плавця Леона Маршана здався схожим на картину фламандського художника Пітера Рубенса "Вбивство Авеля Каїном", яку той написав у 1608–1609 роках.

Плавець Маршан, до слова, побив рекорд, який не давався спортсменам впродовж 48 років: він за один змагальний день здобув дві золоті медалі. Маршан виборов першість у запливах на 200 метрів брасом і батерфляєм, між змаганнями було дві години.

Американська спортивна гімнастка Суніса Лі, яка виборола бронзу в особистому багатоборстві, нагадала автору каналу картину "Непорочне зачаття Діви Марії" італійського майстра рококо Джованні Баттісти Тьєполо, яку він написав в 1767–1768 роках.

Мистецтво та Олімпійські ігри

Французький громадський діяч П'єр де Кубертен виступив за створення як спортивної, так і культурної Олімпіади. На його думку, люди мають змагатися у спорті та мистецтві, а не на полі бою.

Хоча перші Олімпійські ігри відбулися ще в 1896 році в Афінах, мистецької програми в них не було. Кубертен провів зустріч із представниками мистецьких асоціацій лише в 1906 році. Там узгодили пропозицію до Міжнародного олімпійського комітету провести Мистецькі олімпійські ігри з п'яти дисциплін:

  • архітектура;
  • література;
  • музика;
  • живопис;
  • скульптура.

Змагання почалися в 1908 році, а вже в 1912 році засновник відновлених Олімпійських ігор французький барон П'єр де Кубертен отримав золоту медаль за поему "Ода спорту".

Однак в 1954 році Мистецькі Олімпійські ігри скасували, оскільки в них брали участь митці-професіонали (які отримували кошти за свою діяльність). Натомість у спортивних заходах брали участь аматори, які не отримували кошти за змагання спортом. Тож МОК скасував проведення Мистецької Олімпіади.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок