Дизайнер Руслан Багінський презентував новий проєкт, присвячений творчості художника та скульптора Михайла Дзиндри.
Про це стало відомо з сайту бренду Ruslan Baginskiy.
Зазначають, що проєкт втілює діалог дизайнера з роботами митця та покликаний розповісти про творчість і життєвий шлях художника.
"Я завжди цікавився скульптурою та розглядав головні убори як скульптурні об'єкти. Всі головні убори, що фігурують в рамках проєкту, — мій діалог з палітрою та формами Михайла Дзиндри. Я був вражений його творами та великим вкладом в українське мистецтво, мені давно хотілося поділитися цією історією в такій формі", — коментує Руслан Багінський.
"Побачивши твори Михайла, почувши про його непростий шлях і постійні переродження, я відчув титанічні зусилля, вкладені автором у життя мрії; вільний дух його творів. Михайло відкрив для себе нові горизонти, а потім повернувся додому, щоб показати їх нам, незважаючи на складнощі. Це надихає", — доповнює дизайнер.
Для створення цього проєкту Багінський поспілкувався з дружиною Михайла Дзиндри, Софією.
Що відомо про Михайла Дзиндру
Михайло Дзиндра народився 8 листопада 1921 року в селищі Демня на Львівщині. Майбутній майстер модернізму виріс серед майстрів каменеобробної справи.
У середині 1930-х років Михайло переїхав до Львова, де почав працювати у відомого скульптора Андрія Коверка.
Згодом художник переживає період довгої та вимушеної еміграції. На Краківському базарі у Львові він обміняв піджак на велосипед та покинув місто. Деякий час жив у Словаччині та Німеччині, а згодом потрапив до США, де залишився на 40 років.
Саме там, далеко від тиску тоталітарної системи, Дзиндра відкрив для себе модернізм. Він відмовився від реалізму та перейшов у абстракцію: заради нового сприйняття та форм він навіть знищив усі свої реалістичні роботи. "Я хочу фантазії", — казав Михайло Дзиндра.
Через три місяці після проголошення незалежності України художник повернувся на Батьківщину. Тут він починає втілювати свою мрію — побудувати перший в Україні музей модерної скульптури.
Втім, митцю не вдалося залучитися зовнішньою підтримкою, тому він завершив проєкт власними силами. У цьому йому допомагала дружина Софія, яка досі працює в музеї, проводить екскурсії та зустрічає відвідувачів. Музей розташований серед соснового лісу у селищі Брюховичі та містить понад 800 власних скульптур, привезених Дзиндрою з Америки.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]