Не "Привітний", а "Міська Барбари": PEN Ukraine закликав перейменувати провулок у Харкові

Не "Привітний", а "Міська Барбари": PEN Ukraine закликав перейменувати провулок у Харкові

PEN Ukraine закликав змінили назву провулка у Харкові на імені Міська Барбари
Місько Барбара. Фото: Місько Барбара

Рішення харківської обласної робочої групи з питань деколонізації перейменувати одну з вулиць на Привітну викликало дискусію в суспільстві. PEN Ukraine закликав змінили назву провулка на імені Міська Барбари.

Про це йдеться у дописі у Facebook від 25 липня.

"Вважаємо це рішення помилковим і закликаємо харківську владу гідно й належно вшанувати пам’ять людини, яка боролася за український Харків і безмежно його любила", — йдеться у повідомленні.

У PEN додають, що Барбара понад 20 років прожив у Харкові. Грав тут у театрі "Арабески" — "одному з головних театральних явищ незалежної України", а також розвивав і підтримував численні культурні ініціативи в місті.

Рішення назвати провулок Привітним, а не Барбари викликало обурення серед письменників, митців, журналістів та громадських діячів.

У Facebook лишила допис письменниця Оксана Забужко: "Що, є якась таємна квота на українські імена в харківській міській топоніміці щоб не забагато їх було? І якраз на Барбарі «піво кончілось»?.."

Підтримав ідею перейменувати провулок в імені Міська Барбари і Сергій Жадан.

Відстоювати запропоновані на обговоренні пропозиції представники громадських організацій не змогли — їх не покликали на засідання, розказав Суспільному лідер руху "Деколонізація. Україна" Вадим Поздняков.

Чи можна вплинути на перейменування вулиць у Харкові

Згідно з законом про деколонізацію, до 27 липня 2024 року Харківська обладміністрація має ухвалити розпорядження про перейменування. Керівник ОВА має повноваження вносити будь-які зміни у результати, ухвалені робочою групою з деколонізації та декомунізації.

25 липня депутат міської ради Дмитро Булах та депутат обласної ради Сергій Жуков опублікували звернення до Харківської ОВА з проханням змінити рішення робочої групи з деколонізації щодо п'яти топонімів. Звернення можуть підтримати усі охочі.

У громадській організації "Деколонізація. Україна" закликали надсилати електронне звернення до обладміністрації з пропозиціями до змін.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок