Надмірний туризм у Японії виявився корисним для оленів: туристи посприяли бебі-буму

Надмірний туризм у Японії виявився корисним для оленів: туристи посприяли бебі-буму

Олені у японському парку Нара процвітають завдяки туризму
Туристи годують крекерами оленів у парку Нара в Японії, 5 квітня 2023 року. Getty Images/David Mareuil/Anadolu Agency

Туристи посприяли розмноженню оленів у парку Нара в Японії. Усе через те що в кіосках навколо парку продаються спеціальні крекери з рисовими висівками, які безпечні для оленів і якими підгодовують тварин.

Про це повідомляє CNN.

Парк Нара та олені тісно пов'язані: тварини зображені в туристичній рекламі міста, на автобусах, залізничних квитках тощо. Нещодавно проведений перепис оленів показав, що в парку мешкає 1325 особин, що на 92 більше, ніж минулого року.

Попри те що у парку Нара розташовується храм Тодайджі, одна з найбільших дерев'яних споруд у світі, більшість туристів приїжджають, щоб зустрітися з оленями, які відомі тим, що ввічливо підходять, коли їм дають крекер. У кіосках навколо Нари продають особливі ласощі з рисових висівок, які безпечні для тварин.

Нобуюкі Ямазакі, представник Фонду збереження оленів Нари, розповів, що "постійне збільшення кількості з'їдених крекерів призвело до більш активного розмноження оленів. Крім того, парк відвідує все більше туристів, і олені можуть легше отримати крекери".

Однак не всі взаємодії між людьми та оленями є позитивними. Деякі тварини занадто звикли до присутності людей і агресивно прагнуть вирвати крекер з рук туристів.

"Зі збільшенням кількості оленів та людей зростає і кількість проблем. В останні роки ми спостерігаємо збільшення кількості нещасних випадків, коли олень збиває або кусає людей", — додає Ямазакі.

Дослідження, проведене Жіночим університетом Нари, показало, що під час пандемії, коли країна була закрита для іноземних туристів, менше оленів підходили до людей.

"Колись давно олені в столиці Нара боялися людей, тому могли почати підходити до людей через стрес. Однак місто поступово перетворилося на туристичний об'єкт, і олені навчилися підкорятися людям, щоб отримати рисові крекери «Шика Сенбей»", — розповів професор Йоічі Юса, який очолював дослідження.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок