Бути чи ні "Євробаченню" у Швейцарії? Частина політиків називає конкурс "сатаністським" та хоче провести референдум

Бути чи ні "Євробаченню" у Швейцарії? Частина політиків називає конкурс "сатаністським" та хоче провести референдум

Частина політиків Швейцарії не хоче фінансувати "Євробачення-2025"
Nemo, представники Швейцарії на "Євробаченні-2024". Getty Images/JESSICA GOW/TT NEWS AGENCY/AFP

На "Євробаченні-2024" перемогли Немо, які представляли Швейцарію. Тому конкурс у 2025-му мають проводити в цій країні. Але Федерально-демократичний союз виступає проти фінансування події і називає її "сатаністською".

Про це розповідає швейцарське видання RTS.ch.

Федерально-демократичний союз (UDF) заснований 1975 році. Це невелика партія, яка набирає зазвичай близько 1 % голосів і станом на 2023 рік має два місця у Національній раді Швейцарії.

Вони виступають проти фінансування конкурсу і хочуть винести це питання на референдум. Серед їхніх аргументів — зростання злочинності та можлива небезпека з огляду на пропалестинські мітинги, які цьогоріч відбулися у Мальме (Швеція). Крім того, на їхню думку, щороку на конкурсі стається "все більше сатаністських і окультистських випадків".

Про це у UDF оголосили після того, як влада схвалила 20 млн франків для кантону Цюрих, за які профінансують проведення "Євробачення", якщо місто оберуть господарем.

Партія оголосила, що має намір координувати збір підписів проти фінансування, яке можуть виділити й іншим містам — Женеві, Базелю, Берну — для проведення конкурсу.

Референдуми уже ініціюють у Берні та Цюриху. Зокрема, політики заявляють: "Кантон Берн все ще має значний борг і одні з найвищих податків у Швейцарії. На цьому тлі ми хочемо мати сувору фінансову політику".

Офіційна позиція швейцарської влади поки невідома.

Швейцарія має оголосити місто-господаря майбутнього конкурсу в серпні, проконсультувавшись із Європейською мовною спілкою. Будь-які референдуми будуть можливі лише пізніше.

На "Євробаченні-2024" у Мальме перемогли представники Швейцарії Nemo з піснею The Code. Це перша небінарна людина, яка перемогла у конкурсі. Вони отримали загалом 591 бал, а також набрали найбільше балів від національного журі. Україна віддала Nemo 24 балів загалом — 12 від журі та 12 від глядачів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок