Жити на Марсі реально? У NASA закінчили річну місію, протягом якої 4 дослідники перебували в ізольованому симуляторі

Жити на Марсі реально? У NASA закінчили річну місію, протягом якої 4 дослідники перебували в ізольованому симуляторі

Дослідники NASA рік імітували експедицію на Марс
Дослідники, які провели рік у ізольованому симуляторі життя на Марсі. NASA

Завершилася річна місія NASA: протягом експерименту четверо добровольців жили у симуляторі Mars Dune Alpha з моделювання середовища проживання на Марсі в Космічному центрі імені Джонсона.

Про це розповідає Space.

Місія розпочалася 25 червня 2003 року. У експерименті брали участь Келлі Гастон, Росс Броквелл, Натан Джонс і Анка Селаріу.

Усього в закритому модулі вони провели 378 днів і "повернулися на Землю" 6 липня.

Симулятор Mars Dune Alpha займає площу 157,9 квадратних метрів. Там є спальні, вбиральні, кухня, вітальня, зони для медичних оглядів і для відпочинку, фітнесу та роботи, а також станція для вирощування їжі та генератор кисню.

Тут відтворили всі умови, з якими, ймовірно, стикнуться космонавти під час реальної експедиції на Марс.

Дослідники мали обмежені ресурси, навіть доводилося вирощувати овочі. Вони робили "вилазки на Землю", щоб "усувати несправності станції", та перебували в ізоляції — спілкування з "Землею" відбувалося із затримкою 22 хвилини.

Досвід дослідників в Mars Dune Alpha допоможе NASA у плануванні справжніх місій на Марс, які агентство планує почати запускати наприкінці 2030-х або на початку 2040-х років. У симуляторі мають побувати ще два екіпажі.

"CHAPEA-1 стала унікальним досвідом, з великими викликами, радощами і печалями, з великою кількістю важкої роботи, а також з неабиякою часткою веселощів", — розповіли дослідники після повернення.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок