Піротехніка, штучний інтелект і дрони: китайський митець Цай Гоцян відкриє фестиваль у Лос-Анджелесі масштабною роботою

Піротехніка, штучний інтелект і дрони: китайський митець Цай Гоцян відкриє фестиваль у Лос-Анджелесі масштабною роботою

Дрони, штучний інтелект і мистецтво
Комп’ютерний рендер Цай Гоцяна WE ARE: Explosion Event для PST ART, 2024. Cai Studio

15 вересня в Los Angeles Memorial Coliseum, китайський художник Цай Гоцян представить свою амбіційну денну виставу феєрверків WE ARE: Explosion Event for PST Art (2024), яка відкриє третю хвилю ініціативи Getty’s PST Art. На виставці застосують понад 1 000 дронів, деякі з яких будуть оснащені піротехнікою. Хореографія створена допомогою штучного інтелекту, який художник розробляв з 2017 року.

Про це повідомляє The Art Newspaper.

Видання повідомляє, що вогняне шоу розпочнеться в сутінках із запалюванням майже 10 000 мініфеєрверків, які встановлені по периметру Los Angeles Memorial Coliseum. На відміну від традиційних матеріалів для феєрверків, у ньому будуть використані органічні та стійкі барвники та пігменти.

"Сьогодні, коли людство бореться зі стрімким розвитком технологій, уособленням яких є штучний інтелект, культура і мистецтво здаються особливо безсилими, — сказав художник. — Я сподіваюся, що WE ARE стане грандіозним жестом світу мистецтва, який об'єднує віртуальне з реальним в епоху штучного інтелекту, а також потужним голосом і рішучою дією в ці турбулентні часи".

Виставка об'єднує елементи мистецтва, науки та технологій, через таке поєднання вона стане стартом для цьогорічної програми PST Art, тема якої — "Зіткнення мистецтва та науки". Одна з виставок "Цай Гоцяян: матеріальна одіссея" в Тихоокеансько-Азійському музеї Університету Південної Каліфорнії, побудована на аналізі інституту Гетті щодо використання пороху в малюнках та картинах Гоцяна.

"Роботи Цая є вибуховими, експресивними та безпрецедентними за масштабом. Освітлюючи небо Лос-Анджелеса, цей перформанс сигналізуватиме про амбіції PST Art охопити аудиторію по всьому світу", — зазначила Кетрін Флемінг, президентrf і виконавча директорка Фонду Джона Пола Гетті.

Наступного дня після того, як Цай офіційно відкриє PST Art, в Каліфорнійському університеті відбудеться публічний симпозіум з питань мистецтва та штучного інтелекту під назвою "За межами людського? Від метафізичного до фізичного".

"WE ARE як дві краплі води пасує до нових ідей Каліфорнійського університету. Це допоможе ще більше розширити межі штучного інтелекту і передових обчислень, а також прокласти нові шляхи в мистецтві за допомогою технологій і науки, що змінюють правила гри. Усе це зможе підживити інноваційний дух, який пульсує в нашій спільноті", — зазначила у своїй заяві президентка університету Керол Фолт.

Програма PST Art 2024 охоплюватиме понад 70 виставок у мистецьких інституціях Південної Каліфорнії, а також, вперше, додаткові програми у комерційних мистецьких просторах регіону.

Хто такий Цай Гоцян

Цай Гоцян — сучасний китайський художник.

У Китаї Цай почав експерименти з порохом, які продовжив у Японії, де жив з 1986-го до 1995-го. Зрештою це привело художника до масштабних робіт з використанням вибухових речовин. Проєкти для інопланетян (Projects for Extraterrestrials) були знаками з вибухів, вогню і диму. Найвідомішим із них є "Проєкт для інопланетян № 10: розширення Великої китайської стіни на 10 000 метрів", реалізований у 1993-му. Стіна з вогню і світла в пустелі протягом 15 хвилин збільшувала довжину Великої китайської стіни на 10 кілометрів.

У 1996-му Цай Гоцян увійшов до шортліста Hugo Boss Prize, у 1999-му отримав "Золотого лева" 48-ї Венеційської бієнале.

Він був куратором китайського павільйону на 51-й Венеційській бієнале 2005 року, а також був запрошений як художній директор для розроблення візуальних і спеціальних ефектів церемоній відкриття та закриття Олімпійських ігор у Пекіні 2008 року.

У 1984 Цай Гоцян вперше створив картину з використанням пороху. Це стало ключовим моментом для художника: порох, як виразний засіб, був пов'язаний з Китаєм, дав змогу художнику дослідити ідею "випадковості як засобу", зробивши вибух частиною мистецтва.

У 2011 році в Цай Гоцяна в "ІЗОЛЯЦІЇ" (Донецьк, Україна) була виставка "Цай Гоцян — 1040 м під землею", що представила дві нові інсталяції. Митець співпрацював із місцевими художниками, шахтарями та волонтерами, створюючи порохові малюнки на полотні. Процес підготовки був відкритим для всіх охочих, а також супроводжувався прямою трансляцією на сайті проєкту. Відвідувачі мали змогу побачити художника під час творчого процесу та стали свідками підпалу пороху під час створення картин.

Про PST Art

Проєкт створює можливості для громадянського діалогу навколо найактуальніших проблем нашого часу, досліджуючи минулі та сучасні зв'язки між мистецтвом та наукою на серії виставок, публічних програм та інших ресурсів. Теми проєкту варіюються від зміни клімату та екологічної справедливості до майбутнього штучного інтелекту та альтернативної медицини.

Гранти понад 45 організацій підтримують дослідження та реалізацію широкого спектру проєктів, що сприяють діалогу навколо нагальних питань. Ці проєкти охоплюють:

  • виставки та публічні програми по всій Південній Каліфорнії, зокрема в Центрі Гетті;
  • публікації, що містять нові дослідження на перетині мистецтва та науки;
  • освітні ресурси для студентів та викладачів K–12 у Лос-Анджелесі.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок