Музей Голодомору просить киян поділитися історіями виживання родин у часи голоду: для чого

Музей Голодомору просить киян поділитися історіями виживання родин у часи голоду: для чого

Музей Голодомору збирає речі і фотографії киян початку 1930-х років
Музей Голодомору збирає речі і фотографії киян початку 1930-х років. Музей Голодомору

Новий проєкт Національного музею Голодомору-геноциду буде присвячений Києву в часи Голодомору. Виставку відкриють у листопаді 2024 року.

Про це для Суспільне Культура розповідає кураторка майбутньої виставки Марина Богуш.

"Ми спробуємо показати події 1932–33 років під новим кутом", — зазначає вона.

Богуш стверджує, що явище Голодомору у масовій свідомості має досить фрагментарний характер і зазвичай усі уявляють село, що вимирає від голоду. Це, хай навіть стереотипне уявлення, справедливе, оскільки більшість населення дійсно проживала в селах.

"Однак Голодомор — це геноцид всього українського народу і, зосереджуючись лише на трагедії села, ми ризикуємо не осягнути масштабу".

Саме тому на прикладі Києва музеї прагне показати, як потерпало місто і його мешканці від цієї більшовистської політики, спрямованої на винищення українців. А також як Голодомор вплинув на ландшафт та ритм життя міста.

Киян закликають поділитися артефактами тих часів: документами, листами, фотографіями, предметами вжитку та історіями, що пов'язані з виживанням родин у часи Великого голоду.

"До прикладу: трудова книжка робітника «Ленкузні», квиток на потяг до Києва, записник студента Інституту народної освіти, сережки, що не виміняли у торгсіні, партійний квиток члена КП(б)У, фото зі стадіону Балицького, миска, куплена на Євбазі, чи самвидав, який читали у Біличах, на Мишоловці й на Воровського", — додають у музеї.

Історію родичів під час Голодомору або світлини тих часів слід надсилати на електронну поштову скриньку: [email protected] (із темою листа "КИЇВ").

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок