У Арлі відзначили книжку "Больнічка" українського фотографа Владислава Краснощока

У Арлі відзначили книжку "Больнічка" українського фотографа Владислава Краснощока

У Арлі відзначили фотокнигу українця Владислава Краснощока
Обкладинка фотощоденника Владислава Краснощока "Больнічка". Facebook/Galerie Alexandra De Viveiros

Книжковою премією Rencontres d’Arles відзначили фотографічний щоденник харківського художника Владислава Краснощока "Больнічка". Видання посіло друге місце в категорії "Авторська книжка".

Про це художник розповів у Facebook.

"На конкурсі фотокниг в Арлі перше місце посіла пачка паперу А4 з протягнутою пружиною на малому ребрі. 2-ге ж місце посіла «Больнічка», з чим усіх нас і вітаю!", — написав він.

В анотації до книжки зазначено, що це "сюрреалістична розповідь, сповнена жорсткого лікарського гумору", яка ілюструє стан пострадянської медичної системи в Україні.

Rencontres d’Arles Book Awards присуджує фестиваль Rencontres d’Arles та відзначає найкращі фотокнижки.

Цьогоріч до короткого списку увійшло 122 книжки, з них — три видання від українських митців. Виставка з усіма цими виданнями триватиме впродовж фестивалю.

Перемогу в категорії "Авторська книжка" здобула письменниця та візуальна художниця, яка досліджує зображення жінок, Кармен Вайнант із роботою The Last Safe Abortion ("Останній безпечний аборт").

премія для українського фотографа
Книжка Кармен Вайнант The Last Safe Abortion. Facebook/Les Rencontres de la photographie, Arles

Про Владислава Краснощока

Владислав Краснощок — харківський художник, що працює з фотографією, станковою і друкованою графікою та стритартом.

Здобув освіту стоматолога: протягом 1997–2002 років навчався на стоматологічному факультеті Харківського державного медичного університету, та навіть працював за фахом у Харківській державній клінічній лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. О. І. Мещанінова (у 2004–2018 роках). Займається фотографією з 2008 року.

Спільно з Сергієм Лебединським, Вадимом Трикозом та Василісою Незабаром створив групу "Шило" у 2010 році.

Представник Харківської школи фотографії.

У 2023 році його роботи придбав Муніципалітет міста Париж. Це три фотографії, зроблені автором на початку 2022 року в Харкові, про те, як місто проживає російське вторгнення та обороняється від обстрілів.

На одному з фото Краснощок задокументував мистецький художній воркшоп у метро, який проводив художник та засновник студії Aza Nizi Maza Микола Коломійцев зі своїми учнями. Ще дві фотографії — про зміну публічного простору в Харкові, захист пам'ятників та архітектурних об'єктів, а також руйнування внаслідок війни.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок