Відомі письменники, твори яких уже стали класикою світової літератури, теж жили в непрості часи. Дехто з них не тільки спостерігав за воєнними діями, але й брав участь у лавах війська. Це назавжди змінило погляди авторів, та все ж не змусило відмовитися від улюбленої справи.
Суспільне Культура підготувало вибірку 5 літераторів, які долучались до воєнних дій та у своїх текстах описували набутий досвід битв та втрат.
Ернест Гемінґвей
Ернест Гемінґвей (1899–1961) — американський письменник і журналіст, лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року. Відомий своїм лаконічним стилем письма і такими творами, як "Старий і море", "Прощавай, зброє" та "По кому подзвін".
Служив у Першій світовій війні як водій швидкої допомоги в Італії. А також брав участь у громадянській війні в Іспанії та Другій світовій війні, що сильно вплинуло на його творчість.
У текстах Гемінґвей часто звертався до свого військового досвіду, зокрема намагався описати жахи війни.
Джон Роналд Руел Толкін
Джон Рональд Руел Толкін (1892–1973) — англійський письменник, найбільш відомий як автор роману-казки "Гобіт" і фентезійної трилогії "Володар перснів".
Толкін також був професором англійської мови і літератури в Оксфорді та дослідником міфології, що відобразилося у створеному ним вигаданому всесвіті Середзем'я.
Служив у Першій світовій війні як лейтенант у битві на Соммі. Після війни повернувся до академічної кар'єри та творчості.
Досвід війни вплинув на його літературний світ, зокрема на зображення битв і страждань у сазі "Володар перснів".
Еріх Марія Ремарк
Еріх Марія Ремарк (1898–1970) — німецький письменник, який брав участь у Першій світовій війні на боці Троїстого союзу і був важко поранений.
Після війни займався письменницькою діяльністю. Твори Ремарка часто досліджували теми війни та людських страждань.
Найбільш відомий роман — "На Західному фронті без змін", який описує жахи Першої світової війни з погляд німецьких солдатів. Інші відомі твори пиьсменника: "Три товариші" й "Тріумфальна арка".
Ремарк був активним антивоєнним письменником, у творчості часто фокусувався на втратах та людській стійкості.
Антуан де Сент-Екзюпері
Антуан де Сент-Екзюпері (1900–1944) — французький письменник і авіатор, найбільш відомий за книгою "Маленький принц". Письменник служив у французьких Військово-повітряних силах під час Другої світової війни як пілот-розвідник. Війна, а зокрема його досвід як льотчика, надихнули Сент-Екзюпері на створення багатьох творів.
Він написав такі книги, як "Планета людей" і "Нічний політ", що відображають його досвід як пілота. Сент-Екзюпері зник безвісти під час виконання бойового завдання в 1944 році.
Джером Девід Селінджер
Джером Девід Селінджер (1919–2010) — американський письменник, найбільш відомий за романом "Ловець у житі".
Служив у Другій світовій війні, брав участь у висадці в Нормандії та бойових діях в Арденнах.
Військовий досвід сильно вплинув на його життя і творчість. Після війни Селінджер жив усамітнено, рідко давав інтерв'ю та майже не публікував нових творів. Один із творів який рефлексує його стан після війни, — це "Чудовий день з життя рибки-бананки", де автор описує посттравматичний синдром.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]