Колективний позов до освітнього округу намагається вгамувати цензуру проти ЛГБТІК+ в штаті Джорджія

Колективний позов до освітнього округу намагається вгамувати цензуру проти ЛГБТІК+ в штаті Джорджія

Колективний позов до освітнього округу проти ЛГБТК+ цензури в штаті Джорджія США
Прапор ЛГБТ під час акції "Я не боюсь діяти" у Києві, 17 вересня 2016 р. УНІАН/Інна Соколовська

У колективному позові активісти ЛГБТІК+ вирішили оскаржити цензуру в освітньому окрузі Кобб штату Джорджія. Захисники вважають, що заборона літератури на тему ЛГБТІК+ порушує Першу поправку до конституції США про свободу слова та Чотирнадцяту поправку про рівний захист і заборону дискримінації.

Про це повідомляє The Guardian.

Вчителька Кетрін Ріндерл, 13 лютого 2023 року читала для школярів книгу австралійського письменника Скотта Стюарта My Shadow is Purple ("Моя тінь фіолетова"). Ріндерл обрала для прочитання учням цю книгу, оскільки вона бачила там"послання проти булінгу". Її клас проголосував за книжки для ранкового читання вголос, і дев'ять із 15 студентів обрали My Shadow is Purple.

Хтось із батьків подав скаргу директору школи на те, що книга порушує "неприйнятні теми". Хоча книга має рекомендований вік 5–8 років і цілком відповідала віковій категорії учнів. Ріндерл відсторонили 13 березня та звільнили зі школи в серпні 2023 року. Скаргу до суду про неприпустимість звільнення спершу подали адвокати від імені вчительки. У квітні 2024 року попередня скарга була відкликана, а до освітнього округу Кобб подали колективний позов. В ньому анонімний школяр, названий "АА", та молодіжна організація були вказані потерпілими.

В освітнього округу Кобб є час до 29 липня, щоб відповісти на скаргу.

У позивному документі йдеться про те, що студентські та молодіжні групи постраждали після звільнення вчительки Ріндерл за те, що вона прочитала студентам книгу My Shadow is Purple. До позову долучили анонімного трансгендерного школяра, щоб звернути увагу, як цензура в школі може впливати не тільки на вчителів, а і на дітей. Цей колективний позов є "першим випадком, який оскаржує заборону книжок проти ЛГБТК+" у штаті.

Гаррі Чіу з Southern Education Foundation і один з адвокатів позивачів сказав The Guardian, що справа може "створити прецедент у Джорджії та в усьому регіоні про те, що заборона книг, яка дискримінує учнів з ЛГБТК+ учнів та викладачів, що викладають уроки відповідно до віку, є неконституційною".

Претензії у зміненій скарзі містять твердження про те, що політика "цензури" округу Кобб порушує положення про рівний захист Чотирнадцятої поправки, що є дискримінацією за статтю, а також порушує права на свободу слова Першої поправки конституції США.

Доповнений позов пропонує детальні звіти про те, як усе — від відвідування туалету до участі в хорі — стало для учня стресом, оскільки Ріндерл, була єдиною вчителькою, яка підтримувала його.

У скарзі стверджують, що освітній округ округу Кобб "не лише завдає емоційної шкоди учням, які не відповідають гендерним нормам, і їхнім сім’ям, змушуючи учнів навчатися в непривітному та несприятливому середовищі, але також спричиняє стрес, жах і розбите серце на цілі родини".

Освітній округ надав такий коментар Thq Guardian: "Хоча ми не маємо коментарів щодо поточних судових процесів, ми пишаємося тим, що є округом, який орієнтований на стандарти Джорджії та на те, що діти повинні знати й робити".

Закон проти ЛГБТК+ в Джорджії

В червні 2024 року федеральний парламент штату Джорджія в першому читанні ухвалив закон проти ЛГБТК+. Законопроєкт спрямовано на захист "сімейних цінностей і неповнолітніх", його розкритикували за несумісність із правами людини та вплив на громадян ЛГБТК+. Законопроєкт внесла партія Georgian Dream ("Мрія Джорджії").

Законопроєкт забороняє "будь-яке медичне втручання, спрямоване на зміну статі" і вимагає, щоб будь-які державні документи вказували на чоловічу або жіночу стать "відповідно до генетичних даних". Це забере можливість в трансгендерних людей вказувати бажану стать. Документ також забороняє зібрання та матеріали, що просувають:

  • трансгендерний перехід шляхом медичного втручання;
  • одностатеві сім'ї та одностатеві інтимні стосунки.

Це стосується і заборони промоції того, щоб одностатеві пари всиновлювали чи виховували дітей, чого теж законопроєкт не дозволяє.

Проти цього законопроєкту уже висловилась Венеційська комісія. Очікують, що друге читання відбудеться у вересні 2024 року.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок