Шотландський художник замалював свої роботи на знак протесту проти впливу штучного інтелекту на мистецтво

Шотландський художник замалював свої роботи на знак протесту проти впливу штучного інтелекту на мистецтво

Шотландський митець замалював свої картини через ШІ
Майкл Форбс. Instagram/@michaelforbesartist

Шотландський художник Майкл Форбс, який працює в стилі попарту, замалював частини чотирьох своїх робіт чорною фарбою — так він висловив протест проти генеративного штучного інтелекту в мистецтві.

Про це повідомляє BBC.

"Під чорною фарбою ховаються години роботи, якими я пишаюся — тож частково моє серце розбите", — сказав художник.

З чотирьох частково замальованих картин Форбса BBC виділяє картину, яка зображає американську співачку Тейлор Свіфт, та роботу, на якій зображений фронтмен британського гурту The Beatles Джон Леннон. Митець зізнався, що він захоплюється Свіфт, оскільки та боролася за право власності на свою музику.

Форбс каже, що змушений протестувати, бо штучний інтелект збирає роботи художників і на їхній основі навчається та створює нові зображення, не вказуючи на запозичення. Він також заявив, що деякі художники кидають мистецьку кар'єру, бо відчувають, що більше не можуть конкурувати із зображеннями, які створює ШІ.

У своєму пості в Instagram митець оприлюднив відео, в якому замальовує чорним кольором частину роботи, що зображає Тейлор Свіфт. Митець написав:

"Штучний інтелект краде наше мистецтво, він краде нашу творчу енергію, ми крізь сон йдемо у світ без художників. Я редагую своє мистецтво… Я більше не дозволяю роботам зі штучним інтелектом красти… Художники — не роботи", — зазначив Форбс.

Митець сказав, що користувався інтернетом з перших днів його існування і це дозволило йому охопити галереї по всьому світу. Проте зараз він публікує тільки фрагменти своїх робіт, а цілі мистецькі твори пропонує споглядати в галереях особисто.

Про Майкла Форбса

Майкл Форбс — шотландський митець, який працює в стилі попарту. Він навчався у шотландського митця попарту і скульптора Джеральда Лейнга, який був близьким другом американського попарт-митця з лемківським походженням Енді Воргола.

У своїх роботах Форбс звертається до тем прав жінок та політики.

Прихильниками творчості художника є, зокрема, американська співачка Мадонна, британський режисер і комедіант Террі Гілліам та британський комік Рікі Джервейс.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок