Гагаріна, Охлобистін і Шаман: у ЄС ухвалили список санкцій, зокрема й проти культурних діячів, які підтримують війну

Гагаріна, Охлобистін і Шаман: у ЄС ухвалили список санкцій, зокрема й проти культурних діячів, які підтримують війну

Важливо
Співак Shaman
Співак Shaman. Okras, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Рада Європи ухвалила 14-й пакет санкцій, який передбачає заборону отримувати фінансування з Росії, реєстрацію інтелектуальної власності від російських громадян, а також продавати культурні цінності, якщо є підозра, що вони незаконно викрадені в Україні.

Про це йдеться у повідомлення від Ради за 24 червня.

Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначає, що цей список санкцій "демонструє нашу єдність у підтримці України та прагненні обмежити злочинну діяльність Росії проти українців, включно зі спробами обійти заходи ЄС".

Рада ЄС вирішила, відтепер політичні партії та фонди, неурядові організації (зокрема дослідницькі центри, постачальники медіапослуг) не можуть приймати фінансування від російської держави або її прихильників.

Також з'являться обмеження на реєстрацію певних прав інтелектуальної власності від російських громадян і компаній — як відповідь на дії російського уряду, який позбавляє громадян ЄС їхнього захисту в Росії.

Також буде заборонено "купувати, імпортувати, передавати або експортувати українські культурні цінності та інші товари, що мають археологічне, історичне, культурне, рідкісне наукове або релігійне значення", якщо існують підозри, що ці товари викрадені та незаконно вивезені з України.

Водночас введено санкції проти 116 фізичних та юридичних осіб, що "підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

Зокрема, це стосується діячів культури, які відкрито підтримують вторгнення Росії та окупацію українських територій:

  • співак Shaman (справжнє ім'я — Ярослав Дронов), оскільки він неодноразово брав участь у концертах з нагоди річниці вторгнення, а також виступав на тимчасово окупованих територіях;
  • співачка Поліна Гагаріна: вона регулярно виступає на державних пропагандистських заходах, наприклад на святкуванні незаконної анексії чотирьох українських областей України або анексії Криму;
  • актор Іван Охлобистін, який бере участь у пропагандистських заходах, а також відвідує тимчасово окуповані території та передає товари російським військовим;
  • телеведучий, блогер, театральний і кіноактор Вʼячеслав Мантуров, який постійно виправдовує агресію Росії, а його публічні заяви щодо України відповідають риториці російських офіційних пропагандистів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок