У Парижі поціновувачі кіно викупили артхаусний кінотеатр La Clef: пожертви зробили Тарантіно та Скорсезе

У Парижі поціновувачі кіно викупили артхаусний кінотеатр La Clef: пожертви зробили Тарантіно та Скорсезе

Скорсезе та Тарантіно допомогли купити кінотеатр La Clef у Парижі
Кінотеатр La Clef у Парижі. La Clef/La Clef

Колектив поціновувачів кіно викупив кінотеатр La Clef у Парижі за 2,7 млн євро. Заклад відкриють для кінопоказів з 27 по 30 червня, а опісля його закриють на рік для реновації.

Про це повідомляє The Guardian.

Колектив студентів і поціновувачів кіно купив кінотеатр на вулиці Добентон, у 5-му окрузі Парижа, за 2,7 мільйона євро. Спершу члени колективу Cinema Revival запустили збір грошей, під час якого вдалося зібрати 370 тисяч євро від 3000 людей, зокрема пожертви зробили режисери Квентін Тарантіно та Мартін Скорсезе. Пізніше колективу вдалося отримати банківські позики, а також домовитися про нижчу ціну за кінотеатр.

27 червня кінотеатр відкриється для показів, що триватимуть чотири дні, опісля він закриється на реновацію, що триватиме рік.

На показах в La Clef транслюватимуть 20 фільмів. Деякі стрічки особисто представлять кіноматографісти, що підтримали ініціативу викупу кінотеатру. Це, зокрема, французькі режисерки Жустін Тріє, яка є авторкою "Анатомії падіння", та Селін Ск'ямма, знана за фільмом "Портрет дівчини у вогні", а також продюсерка Розалі Варда, яка представить стрічку своєї матері Аньєс Варди "Клео з 5 до 7".

Виклики перед колективом, що викупив кінотеатр, не завершуються: тепер їм потрібно 300 000 євро для обладнання в приміщенні протипожежної безпеки та видалення азбесту. Це дасть змогу відновити повноцінну роботу інституції наступного року.

Щоб гарантувати існування La Clef у довгостроковій перспективі, там з'являться кафе та кінозали, які можна буде здавати в оренду молодим кінопродюсерам. Водночас квиток до кінозалів на 60–120 місць коштуватиме стільки, скільки забажає заплатити відвідувач або відвідувачка.

За словами членів колективу, метою було захистити La Clef від продажу, щоб на його місці не відкрили комерційний кінотеатр чи супермаркет.

"Тепер ми є власниками, але ми усунули всі власницькі права, такі як можливість акціонерів продавати свої акції в майбутньому, — сказала 24-річна Полін Дельфіно, яка є учасницею колективу Cinema Revival. — У La Clef немає єдиного власника. Тепер у нас у всіх є ключі".

У Парижі велика щільність кінотеатрів, проте останнім часом багато з них закриваються. Нещодавно містяни втратили культові кінотеатри UGC Normandie та Gaumont Marignan.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок