Whee замість Instagram? TikTok тестує новий застосунок для обміну фотографіями

Whee замість Instagram? TikTok тестує новий застосунок для обміну фотографіями

TikTok запускає Whee, застосунок для обміну фотографіями між друзями
Логотип Whee. Whee у Google Play

Материнська компанія Tiktok — Bytedance — почала тестувати застосунок для обміну фотографіями Whee, дуже схожий на Instagram.

Про це повідомив засновник Android Police та APKMirror Артем Русаковський.

TikTok говорить, що Whee — це застосунок для обміну фотографіями лише з найближчими друзями. Зараз у ньому є три сторінки — камера, стрічка та повідомлення.

"Знімайте і діліться реальними фотографіями, які можуть бачити тільки ваші друзі, дозволяючи вам бути самим собою. Whee це найкраще місце для близьких друзів, щоб ділитися моментами життя", — йдеться в описі Whee в Google Play.

новий інстаграм від тік ток
Який вигляд мають сторінки застосунку. Whee у Google Play

Поки що застосунок доступний лише на пристроях Android у кількох країнах світу, зокрема в Австралії, Туреччині, Пакистані та Таїланді, але не в США. В App Store застосунок також недоступний. В Україні Whee теж поки що немає.

Видання ain зазначає, що станом на 19 червня застосунок з Google Play завантажили більш як тисячу разів.

Це не вперше, коли китайська компанія "надихається" Instagram: у квітні з'явився застосунок для обміну зображеннями TikTok Notes. Його зараз тестують в Австралії та Канаді.

Ймовірна заборона TikTok у США

Ще у 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях.

У грудні того ж року двопартійна група сенаторів представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов'язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.

У квітні 2024 року Байден підписав закон, який має змусити ByteDance, китайську материнську компанію TikTok, продати застосунок в США або його заборонять на території країни.

Натомість у ByteDance заявили, що не розглядають продаж застосунку в принципі. І вже подали позов до федерального суду, щоб заблокувати закон про потенційну заборону.

Компанія стверджує, що законопроєкт "не зовсім чітко описує TikTok як загрозу національній безпеці". У позові стверджують, що закон порушує Конституцію США, зокрема Першу поправку щодо захисту свободи слова.

У позові йдеться, що "продаж просто неможливий: ні комерційно, ні технологічно, ні юридично. Немає сумнівів: закон змусить заборонити до 19 січня 2025 року, змусивши замовкнути 170 млн американців. які використовують платформу для спілкування способами, які неможливо відтворити в іншому місці".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок