Понад 1000 заходів та Олімпійський бал: як французькі культурні інституції готуються до Олімпіади 2024 у Парижі

Понад 1000 заходів та Олімпійський бал: як французькі культурні інституції готуються до Олімпіади 2024 у Парижі

Як працюватимуть Лувр, Музей д'Орсе, Центр Помпіду під час Олімпіади-2024 у Парижі
Ейфелева вежа в Парижі. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

З 26 липня по 11 серпня в Парижі проходитимуть літні Олімпійські ігри, а з 28 серпня до 8 вересня триватимуть Паралімпійські ігри. В межах спортивних змагань Міністерство культури Франції створило програму "Культурної олімпіади": програма триває з 1 червня 2023 року і до завершення Паралімпійських ігор у вересні 2024-го. Наразі відомо про понад 1000 заходів, які ще відбудуться, найбільше у Парижі та регіоні Іль-де-Франс.

Суспільне Культура розповідає про актуальні події та як ключові культурні інституції Парижу готуються до Олімпіади.

Лувр

Найбільш відвідуваний музей світу не працюватиме 25 і 26 липня — напередодні та у день відкриття Олімпіади. Проте буде відкритий у всі інші дні, окрім вівторків. У середу та п'ятницю музей працюватиме з 9:00 до 21 :00.

Всі відвідувачі з 1 липня по 8 вересня повинні забронювати квиток заздалегідь.

Olympism: 24 квітня – 16 вересня 2024

Виставка Olympism у Луврі присвячена історії створення сучасних Олімпійських ігор. У ній оповідатиметься про виникнення ігор на зламі XIX і XX століття. Яку роль в цьому відіграв політичний контекст, на яких джерелах базувалися відновлені змагання?

Відвідувачі виставки зможуть дізнатися, як ідея П'єра де Кубертена та низки французьких і грецьких корифеїв Олімпіади перетворилася на одні з найбільших спортивних змагань у світі.

Одним із засновників Олімпіади був швейцарський митець Еміль Жільєрон. Він часто відвідував Лувр, де змальовував його шедеври. Пізніше він став офіційним художником Олімпійських ігор 1896 року та "Мезолімпійських ігор" 1906 рокуПозачергові Олімпійські ігри, які не були визнані офіційними змаганнями. Оскільки ігри проводили раз на 4 роки, то офіційні змагання припадали на 1908 рік. Для змагань Жільєрон створив трофеї переможців на основі археологічних відомостей про античні Олімпійські ігри.

Також у Луврі експонуватимуть Олімпійський кубок, знаний як кубок Бреаля. Його розробив французький академік, історик і мовознавець Мішель Бреаль. Нагороду створив французький майстер срібних ремесел для переможця першого марафонуМарафон не був частиною античних Олімпійських ігор. Його створили за легендою про те, що під час Пелопонеської війни грецький солдат Фідіппід пробіг дистанцію від Марафону до Афін 42,2 км, щоб повідомити про розгром персів у битві під Марафоном в 490 році до нашої ери. Солдат, за легендою, помер після того, як зміг сказати про результат битви афінянам. в 1896 році, який проходив за історичним маршрутом від Марафону до Афін.

Також виставка має на меті розкрити як гуманітарні дисципліни філологія, історія, мистецтвознавство та археологія об'єднали зусилля ентузіастів, що бажали відновити спортивну олімпійську традицію.

Як культурні інституції Парижа готуються до Олімпіади
Ваза Herakles Antaios Louvre. wikipedia/Bibi Saint-Pol

Музей д'Орсе

В Музеї д'Орсе 22 червня пройде Олімпійський бал. На події гратимуть 14 музикантів бігбенду Umlaut. Захід проведуть до сторіччя з дня проведення останніх Олімпійських ігор в Парижі. Тоді 11 липня 1924 року в таверні "Олімпія" відбувся Олімпійський бал, а цьогорічна подія є реконструкцією балу сторічної давнини. На заході можна буде танцювати фокстрот, лінді-хоп, чарльстон.

Центр Помпіду

Центр Помпіду бере участь у "Культурній олімпіаді". Інституція пропонує відвідувачам подивитися на сучасне мистецтво крізь призму зв'язку мистецтва і спорту в кураторських екскурсіях When All is at Stake. Вона буде доступна в одну суботу на місяць. з 14:00 до 15:30.

Cycloïde Piazza: 22 червня — 15 вересня

У 2024 році скейтбординг вперше представлено в програмі літніх Олімпійських ігор. З цієї нагоди Центр Помпіду запросив французького художника Рафаеля Зарку створити для скульптуру skateable ("скейтабельний"). Монументальна робота буде розміщена просто неба для любителів спорту та мистецтва. До слова, на skateable можна буде кататися на скейті.

Як культурні інституції Парижа готуються до Олімпіади
Макет монументальної скульптури Cycloïde Piazza в Центрі Помпіду, скульптор Raphaël Zarka. Centre Pompidou/Maquette de "Cycloïde Piazza" © Raphaël Zarka

Містечко науки та індустрії

Виставка має на меті розповісти про тісні зв’язки між наукою та світом спорту.

До 22 вересня 2024 року "Наука в новинах" — постійний виставковий простір, присвячений поточним подіям у Містечку науки та індустрії, — висвітлюватиме тему спорту. Короткі новини, опитування та відео в програмі цієї події допоможуть відвідувачам дізнатися, як наука створює революцію спортивних досягнень людини.

Зріз "Наука заради медалей" дає огляд дослідницьких проєктів, що допомогли спортсменам покращити результати перед Олімпійськими іграми.

Національна опера Парижу

Національна опера Парижу оголосила про низку заходів до Олімпійських ігор 2024 року. Програма охоплює оперу Гаспаре Спонтіні La Vestale та оперу американського композитора Давіда Ланга Crowd Out. Оперу La Vestale режисує американка Лідія Штаєр, в роботі вона досліджує військовий фанатизм і крайній релігійний фанатизм. Титулом La Vestale є вогонь, який в олімпійській традиції є символом єдності та миру. Відкриття опери відбудеться 23 червня 2024 року.

Crowd Out створено як спогад про футбольний матч, що надихнув композитора Ланга. Опера об'єднує понад 1000 хористів, якими диригує тунісець Файсал Каруї. Французький хореограф Дімітр Шамбла керує постановою. Дійство презентують 1 липня 2024 року.

Крім того, Національна опера підготувала виставку Opéralympiques в палаці Гарньє, вона триватиме до 8 вересня 2024 року.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок