Раду з підтримки кіно переоберуть! Держкіно оголосило про відбір членів до спеціальної конкурсної комісії

Раду з підтримки кіно переоберуть! Держкіно оголосило про відбір членів до спеціальної конкурсної комісії

Важливо
Держкіно обирає комісію, яка проведе новий конкурс до Ради з підтримки кіно
Кіно: ілюстративне фото. Getty Images

Раду з державної підтримки кінематографії нарешті переоберуть. Держкіно оголосило про початок приймання документів, щоб відібрати членів комісії, яка й проведе конкурс.

Про це повідомили на сайті Держкіно.

До конкурсної комісії належатиме 5 людей: двоє представників Держкіно та три від організацій, "статути яких передбачають діяльність у сфері кінематографії та/або телебачення".

Документи приймають із 17 червня до 20 години 30 червня 2024 року включно.

"Членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні якості, суспільний авторитет", — йдеться у заяві відомства.

Також у Держкіно нагадують, що членами та членкинями не можуть бути люди з непогашеною судимістю, ті, що мають конфлікт інтересів та/або яких притягали до відповідальності за корупційні правопорушення.

Конкурсна комісія діє на громадських засадах, а члени мають особисто бути присутніми (офлайн) на засіданнях комісії.

Детальні умови та потрібні документи можна переглянути на сайті Держкіно.

Що не так з Радою з державної підтримки кінематографії

Рада з державної підтримки кінематографії (РДКП) — орган Держкіно, яка вирішує, які фільми отримають фінансування. Це відбувається за допомогою процедури пітчингу: експерти оцінюють проєкти за 5-бальною шкалою і передають результати раді, за якою залишається останнє слово щодо фінансування стрічки.

7 березня 2023 року Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 203 про подовження повноважень членів Ради. Її ухвалили після звернення Держкіно — там заявили про неспроможність провести конкурс через воєнний стан.

Тоді ж Національна спілка кінематографістів подала позов до суду, оскаржуючи рішення Кабміну подовжити повноваження членів Ради.

А Українська кіноакадемія опублікувала офіційну заяву: "Таке рішення Уряду суперечить Закону України «Про державну підтримку кінематографії», оскільки згідно з частиною 1 статті 9, члени Ради з державної підтримки кінематографії призначаються строком на два роки, після чого повноваження припиняються автоматично".

Шостий апеляційний адміністративний суд ще 23 квітня підтримав позов та підтвердив, що продовження повноважень ради є незаконним.

Але уже 24 квітня Держкіно подало заяву до Верховного Суду — і рішення про незаконну діяльність Держкіно призупинили. Це рішення призвело до гучного обговорення в українській кіноспільноті. А також дало можливість Держкіно провести пітчинг, де планують розподілити рекордні 589,6 млн гривень.

У відповідь на звернення Суспільного, у Держкіно повідомили, що проведення 19-го пітчингу кінопроєктів законне, а до закінчення перегляду справи щодо легітимності Ради у касаційному порядку, повноваження її членів продовжені на весь період воєнного стану та протягом трьох місяців після його закінчення.

Однак, згідно з рішенням від 12 червня 2024 року, Верховний Суд України визнав нинішній склад ради нелегітимним. За словами адвокатки Надії Денисюк, це відмова у касаційній скарзі Кабінету Міністрів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок