Американське видавництво випустить книжку зі свідченнями жінок про війну, яку написала Вікторія Амеліна

Американське видавництво випустить книжку зі свідченнями жінок про війну, яку написала Вікторія Амеліна

Книжка Вікторії Амеліної про війну вийде в американському видавництві
Вікторія Амеліна. Вікторія Амеліна. Джерело: Facebook

Американське видавництво St. Martin's Press 18 лютого 2025 року випустить англомовну книжку з документальними свідченнями жінок про російсько-українську війну, які зібрала письменниця Вікторія Амеліна.

Про це йдеться на сайті видавництва St. Martin's Pres (належить до Macmillan Publishers), а також повідомляє "Читомо".

Книжка вийде під назвою War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War — "Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, які дивляться на війну".

Вікторія Амеліна була учасницею правозахисної ініціативи Truth Hounds, з якою вона документувала свідчення про воєнні злочини росіян в російсько-українській війні.

Книга оповідає історії жінок, зокрема: лауреатки Нобелівської премії миру Олександри Матвійчук, адвокатки та нині військової Євгенії Закревської, правозахисниці Лариси Денисенко, бібліотекарки з Капитолівки Юлії Какулі-Данилюк, яка допомогла відшукати щоденник окупації закатованого дитячого письменника і волонтера Володимира Вакуленка.

В американському видавництві готують книгу документальних свідчень жінок про війну Вікторії Амеліної
Looking at Women Looking at War A War and Justice Diary книга Вікторії Амеліної. St. Martin's Press/St. Martin's Press

Збираючи документальні свідчення на деокупованій Харківщині восени 2022 року, Амеліна писала в передмові до книги "Я перетворююсь... Щоденник окупації. Вибрані вірші":

"Збувається мій найгірший страх: я всередині нового Розстріляного відродження".

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка, членкиня PEN Ukraine і правозахисниця. Вона померла внаслідок важких поранень після ракетного обстрілу по Краматорську у червні 2023 року.

У 2014 році вийшов її дебютний роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжку обрали в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент–2014". Наступного року роман перевидали, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.

Вона була засновницею й очільницею Нью-Йоркського літературного фестивалю в місті Нью-Йорк на Донеччині. У жовтні 2023 року Pen Ukraine зібрав півмільйона гривень для продовження діяльності фестивалю після смерті його засновниці.

Також вона є співавторкою дитячої книги "Е-е-есторії екскаватора Еки"

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

Також вона брала участь в правозахисній ініціативі та українській громадській організації Thuth Hounds і документувала воєнні злочини росіян. Саме Вікторія Амеліна розкопала закопаний в землі на деокупованій Харківщині щоденник закатованого волонтера і дитячого письменника Володимира Вакуленка та написала передмову до нього.

А в червні 2023 року авторку відібрали для письменницької резиденції Harriman у Парижі: вона мала там продовжувати роботу над книжкою про свідчення злочинів Росії.

В березні 2024 року Вікторія Амеліна і письменник Салман Рушді отримали Премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова.

"Видавництво Старого Лева" у 2024 році надрукувало збірку поезії Вікторії Амеліної "Свідчення".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок