В Україні випустять комікс про 3 Окрему штурмову бригаду: як тривала робота — розповідають ілюстраторка й автор

В Україні випустять комікс про 3 Окрему штурмову бригаду: як тривала робота — розповідають ілюстраторка й автор

Ексклюзивно
Як створювався комікс про 3 штурмову бригаду: розповідають ілюстраторка й автор
Обкладинка мальопису "Іду на штурм", видавництво UA Comix. Взято з X (Twitter)/Ілюстраторка Дарця Зіронька

Видавництво UA Comix випускає мальопис "Іду на штурм", присвячений 3 Окремій штурмовій бригаді. Очікують, що комікс вийде у липні-серпні 2024 року, наразі його можна передзамовити.

Про це повідомляють на сайті UA Comix.

Усі кошти від продажу коміксу спрямують на підтримку бригади.

Мальопис "Іду на штурм" переносить читачів у саме серце бойових дій, розкриваючи життя та подвиги бійців 3 Окремої штурмової бригади. У видавництві зазначають, що історія "просякнута українським містицизмом та військовим духом".

Як створювався комікс про 3 Окрему штурмову бригаду

Суспільне Культура поспілкувалося про роботу над мальописом з автором Володимиром Кузнєцовим та ілюстраторкою Дарцею Зіронькою.

Кузнєцов зазначає, що "окрім зрізу бойових дій, до яких залучена бригада, мальопис демонструє різницю в мотивації українців та окупантів. Тут не йдеться про банальне розмежування на чорне та біле. Ми спробували показати, най поки коротким спалахом, ту цивілізаційну прірву, яка відділяє Україну від колишньої імперії".

Кузнєцов розповідає, що над створенням мальописів працює вже давно, а з 2022-го долучився до роботи над соціальними й документальними коміксами, що описували долю людей під час повномасштабного вторгнення: полонених, волонтерів, партизанів. Всі вони були цивільними людьми.

"«Іду на штурм» — це моя перша робота присвячена саме військовим, заснована на реальних спогадах та враженнях воїнів, що боронять нашу країну. Як і з іншими мальописами, питання «чому» я собі не ставив. Це потрібно робити і тому я це роблю, це не питання особистих амбіцій чи самореалізації — просто ти не можеш відмовитись брати участь у такому проєкті", — зазначає автор у коментарі для Суспільне Культура.

Дарця Зіронька розповідає, що у проєкт її запросив Богдан Кордоба, власник видавництва UA Comix. За її словами, робота над мальописом триває досі. А головний герой історії реальний — це азовець із позивним Сліп.

"Життя бійців 2 штурмового батальйону 3 ОШБр на чолі з їхнім командиром Сліпом варте того, щоб стати сюжетом коміксу. У світовій попкультурі ми знаємо історію Капітана Америки. Історія ж наших бійців набагато крутіша та правдивіша, тому маємо закарбувати її, створити свою мілітарну попкультуру", — коментує команда UA Comix.
Новий мальопис від UA Comix про 3-ю окрему штурмову бригаду вже доступний для передзамовлення
Сторінка з мальопису "Іду на штурм", видавництво UA Comix. Взято з X (Twitter)/Ілюстраторка Дарця Зіронька

"Робота над цим мальописом для мене дещо відрізняється від інших, оскільки тут багато технічних деталей, які потрібно коректно зображувати. Оскільки я людина цивільна, то значна частина роботи для мене полягає у вивченні роботи бригади. Як виглядає зброя, техніка, як ведеться бій. Стараюсь бути максимально уважною до цих деталей", — зауважує ілюстраторка. Дарця додає, що консультується з військовими щодо цих деталей.

Кузнєцов розповідає, що мальопис такого типу створюється в кілька етапів:

  • формулювання концепції (часто це відбувається з ініціативи реальних прототипів героїв мальопису);
  • збір матеріалів (тут небагато місця для фантазії і важливо не зірватися в спекуляцію, викривляючи реальність);
  • створення сценарію;
  • нарешті – малюнок, що з усіх етапів потребує найбільше ресурсу.

По завершенню відбувається редагування, коректура і підготовка до друку, але то радше технічні етапи. Загалом весь цикл робіт може зайняти від 2–3 місяців до пів року, залежно від обсягу та вимог. За словами Кузнєцова, видавництво UA Comix оптимізувало цей процес, тому все відбувається доволі швидко.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок