Ніякого "Easy Life", тільки "Hard": британський гурт змушений змінити назву через судовий позов авіакомпанії EasyJet

Ніякого "Easy Life", тільки "Hard": британський гурт змушений змінити назву через судовий позов авіакомпанії EasyJet

Британський гурт змінив назву через судовий позов авіакампанії EasyJet
Гурт Hard Life. Facebook/Hard Life

Британський альтернативний інді-поп-гурт Easy Life був змушений змінити назву через судовий позов. У жовтні 2023 року авіакомпанія EasyJet звинуватила їх у порушенні авторських прав.

Про це 12 червня розповідає BBC.

"Ми відчували злість і безсилля. Але якщо наша назва так сильно впливає на них, я відійду від неї, бо вона того не варта", — зазначив фронтмен гурту Мюррей Матраверс.

Він додав, що ця суперечка була "найдивнішою, найбільш сюрреалістичною річчю", яка з ним трапилася.

Останній концерт зі старою назвою гурт відіграв 13 жовтня 2023 року. А вже 11 червня 2024 року музиканти оголосили, що називатимуться Hard Life.

"Я білий чоловік середнього класу з Англії — не можна сказати, що у мене було особливо важке життя. Просто у відповідь на те, що сталося, Hard Life здавалося очевидною річчю", — розповідає Матраверс.

У чому була суть позову авіакомпанії EasyJet

Британський багатонаціональний конгломерат EasyGroup, якому належить авіакомпанія EasyJet, заявив, що гурт "сидить на хвості цінної репутації" бренду компанії, використовуючи схожу назву. А також що було б "несправедливо" дозволяти гурту використовувати в назві слово easy без виплати роялті.

У позові компанія зазначила, що гурт просував свій тур Life's a Beach у 2021 та 2022 роках, використовуючи на плакатах зображення літака у лівреї, яка нагадувала EasyJet. А також випускав футболки зі своєю назвою у фірмовому стилі авіакомпанії, їхній сайт же мав схожий брендинг на EasyJet.

Ніякого "Easy Life", тільки "Hard": британський гурт змушений змінити назву через судовий позов авіакомпанії EasyJet
Постер до туру колишнього гурту Easy Life. Скриншот із сайту BBC

У документі йдеться: "Неправомірно створюючи зв'язок з позивачем, відповідач отримує вигоду від асоціації з широкою впізнаваністю бренду, незалежно від того, чи був цей зв'язок провокаційним, чи гумористичним".

Нова суперечка гурту з компанією

Разом з оголошенням нової назви гурт Hard Life випустив новий трек — Tears.

Гурт каже, що ця пісня "про дорослішання — і адвокатську діяльність" та знаменує новий етап колективу.

Але у тексті є згадка про власника EasyGroup Стеліоса Хаджі-Іоанна. Юристи компанії уже виступили проти треку, назвавши його "зневажливим і наклепницьким" та заявивши, що це є порушенням угоди, якої вони раніше досягли з гуртом.

Водночас Матраверс стверджує, що хотів використати музику, щоб відобразити те, через що пройшов гурт.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок