Як змінився попит на книжки Vivat після удару по типографії "Фактор-друк": коментар видавництва

Як змінився попит на книжки Vivat після удару по типографії "Фактор-друк": коментар видавництва

Ексклюзивно
Що купують у видавництві Vivat після обстрілу друкарні в Харкові
Книжки видавництва Vivat. Vivat/Facebook

Після ракетного удару росіян по харківській типографії "Фактор-друк" у видавництві Vivat помітили збільшення попиту на їхні книжки. Зокрема, "Нова пошта" зафіксувала збільшення замовлень із доставкою в чотири рази.

Про це повідомила "Нова пошта". Видавництво Vivat також підтвердило зростання попиту та високий рівень підтримки від читачів і партнерів у коментарі для Суспільне Культура.

"За перші 10 днів, у період 25 травня — 5 червня, Нова пошта вже доставила 5484 посилки із книгами видавництва Vivat. Це у чотири рази більше, ніж за попередній аналогічний період", — розповіли у "Новій пошті".

Комунікаційниця видавництва Vivat Катерина Ільчук поділилася, що з перших днів після трагічної події команда відчула величезну підтримку від читачів: вони купляли книжки не лише на сайті, а й у книгарнях Vivat у різних містах України.

"Підтримка дуже розчулює, але також дає сили не опускати руки і працювати далі", — наголосила вона.

Катерина згадала також допомогу від партнерів, зокрема від "Нової пошти". Нагадаємо, що компанія зголосилася до 30 червня доставляти всі замовлення із сайту Vivat власним коштом.

"Перші дні після ракетного удару склад не працював, бо велися рятувальні і слідчі роботи, далі певний час працював, але не на повну потужність. Зараз наші колеги працюють і в будні, і на вихідних, щоб відправити всі замовлення якомога швидше, але в Харкові щодня тривоги і вибухи, тож це сповільнює процес", — поділилася комунікаційниця.

Які книжки Vivat зараз купують найчастіше

За словами Катерини Ільчук, читачі зараз замовляють дуже різні книжки, але в однозначному топі — українська класика: "Конотопська відьма" Григорія Квітки-Основ'яненка і "За ситуаціями" Ольги Кобилянської.

Загалом серед художньої літератури найчастіше обирають "Секрет служниці" Фріда Мак-Фаддена, "Кохання в мозку" Алі Гейзелвуд і "Покинь, якщо кохаєш" Коллін Гувер.

А з нонфікшну наразі найпопулярніші "Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію" Боріса Джонсона, "Українська мова. Подорож із Бад Емса до Страсбурга" Орисі Демської, а також "Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому" Бессела ван дер Колка.

Окрім цього, надходить чимало замовлень на дитячі книжки: "Ведмежуня мандрує в Карпати" Світлани Стретович, "Героїчні казки" Ірини Мацко і "Казки навиворіт" Каті Сіль.

Що відомо про обстріл харківської друкарні "Фактор-друк"

Внаслідок російського обстрілу 23 травня загорілася харківська друкарня "Фактор-друк". Семеро працівників друкарні загинули, ще 21 — зазнали поранень. Було спалено 50 000 книг.

Видавництво Vivat оприлюднило список знищених видань. Зокрема, серед них "Битися не можна відступити" Павла Белянського, "Слова і кулі" Наталії Корнієнко, а також дитячі книжки й світові бестселери.

Частково згорів палітурний цех: у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки становлять близько шести мільйонів євро.

Власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий розповів Суспільне Харків, що на відновлення приміщення знадобиться щонайменше пів року.

Видавництво Vivat зазначило, що "Фактор-друк" — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкують майже всі українські видавництва.

На XII "Книжковому Арсеналі" видавництво, окрім звичного асортименту, представило стенд з обгорілими книжками, уламками ракет та типографських верстатів, які вціліли після ворожого удару по друкарні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок