Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм Hit Man, який увійшов у топ фільмів Netflix

Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм Hit Man, який увійшов у топ фільмів Netflix

Hit Man
Hit Man. Netflix

24 травня на платформі Netflix вийшов фільм Hit Man. Сюжет розповідає про ввічливого та скромного професора, який підробляє підставним кілером, щоб заарештувати тих, хто хоче скоїти потенційний замах. Однак під час виконання одного із завдань головний герой запускає ланцюгову реакцію з проблем та неприємностей, коли закохується в потенційну клієнтку.

Світова прем'єра стрічки відбулася на 80-му Венеційському міжнародному кінофестивалі у 2023 році , де вона отримала схвальні відгуки. А 11 червня видання IndieWire повідомило про те, що Hit Man також очолив десятку найпопулярніших фільмів стримінгу.

У цьому матеріалі Суспільне Культура розповідає, що у фільмі засновано на реальних подіях, а що є вигадкою, як історія досліджує психологію Фройда і як головний актор перевтілювався у сім персонажів.

Реальна історія в основі: що правда, а що вигадка

Фільм Hit Man
Кадр з фільму Hit Man. Netflix

Сценарій фільму Hit Man написано на основі однойменної статті Скіпа Голландсворта в журналі Texas Monthly 2001 року. У матеріалі Голландсворт детально описав, як реальний Гері Джонсон зумів створити собі альтер-его кілера і водночас не викликати підозр у сусідів та оточення. Поки насправді він працював з поліцією як фальшивий вбивця.

Джонсон почав працювати агентом під прикриттям у 1989 році, коли поліція наказала йому замаскуватися під найманого кілера для жінки, яка шукала когось, щоб убити свого чоловіка. Згодом жінку засудили до тривалого терміну ув'язнення, а Джонсон продовжив працювати фальшивим кілером за наймом. За час своєї роботи Джонсон допоміг заарештувати понад 70 людей.

Режисер Річард Лінклейтер, друг Голландсворта, прочитав статтю, коли вона була вперше опублікована. Побачивши в історії потенціал, режисер зв'язався з журналістом, щоб обговорити її екранізацію. Згодом до проєкту також приєднався Глен Пауелл ("Люблю тебе ненавидіти", "Топ Ган: Меверік"), який виконав головну роль, але також став продюсером та співавтором сценарію.

В інтерв'ю режисер Річард Лінклейтер розповідав, що фільм все ж таки драматизує певні елементи життя Джонсона, хоча багато подій справді траплялися під час його роботи. Наприклад, у фільмі головний герой створює собі багато псевдонімів та підбирає відповідний образ під кожного клієнта. У фільмі цей момент є перебільшеним, заради комедійного ефекту. За словами Лінклейтера, Голландсворт і справді створював собі різні альтер-его, але не в такій кількості, як це зображено у фільмі.

Фільм Hit Man
Кадр із фільму Hit Man. Netflix

У фільмі також є любовна лінія, яка стає спусковим гачком для багатьох драматичних подій. За сюжетом Джонсон приходить на зустріч із жінкою Медді (Адріа Архона), яка хоче замовити вбивство свого чоловіка, що знущається та чинить насильство над нею. Замість того щоб заарештувати її, Джонсон вмовляє Медді передумати і не замовляти вбивство, чим рятує її від в'язниці. Але згодом вони знову перетинаються — і історія отримує інший поворот.

Багатьох глядачів зацікавив той факт, чи були стосунки з Медді частиною реальної історії Джонсона, чи це суто вигадка для фільму? В оригінальній статті про роботу Джонсона згадується, що з ним зв'язалася жінка, яка хотіла найняти його, щоб убити свого чоловіка. Цей аспект життя Джонсона лише коротко розглянуто в статті, як його перша справа, що стала поштовхом для подальшої кар'єри під прикриттям. У фільмі ж романтична лінія стає центром сюжету, тож цей елемент є вигаданим.

Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм "Я не кілер"
Кадр з фільму Hit Man. Netflix

Ще один вигаданий елемент сценарію — інша професія Гері. У фільмі він поєднує роботу кілера під прикриттям та професора в університеті, що тільки підкреслює контраст його подвійного життя. Насправді ж Джонсон протягом року служив поліцейським у В'єтнамі, після чого повернувся до США і знайшов роботу слідчого в офісі окружного прокурора. Тільки після цієї роботи він почав працювати агентом під прикриттям. Поза цим Джонсон підтримував образ звичайного громадянина, який доглядає за своїми котами та ввічливо ставиться до сусідів.

Хоча фільм закінчується гепіендом, автори не уточнюють, як саме склалася доля реального Гері після того, як він покинув роботу під прикриттям. На жаль, реальний Гері Джонсон помер у віці 75 років у 2022 році, незадовго після початку зйомок фільму. Він все ж таки встиг поспілкуватися з режисером та був залучений до створення стрічки, а фінальні титри Hit Man присвячені пам'яті Гері Джонсона.

Перевтілення Глена Пауелла: від сором'язливого вчителя до поганого хлопця

Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм "Я не кілер"
Кадр з фільму Hit Man. Netflix

Коли герой Гері Джонсона вперше з'являється на екрані, глядачі бачіть його як трохи дивакуватого та невиразного професора — він носить великі окуляри, шорти кольору хакі та сорочку, застібнуту на усі ґудзики. Цей образ чітко передає його характер та сприйняття себе і не дає герою виділятися з натовпу. Однак коли Гері береться за роботу кілера під прикриттям, він дійсно починає приділяти увагу тому, як він виглядає.

"Велика частина цього фільму присвячена тому, як ми позиціюємо себе, як ми бачимо, як ми рухаємося по світу. Гері — це людина, яка рухається по світу без ідентичності, так би мовити. Його просто приваблює те, до чого його тягне. Він любить орнітологію, він любить техніку для прослуховування. Його захоплює багато речей, але він захоплюється малим. Він не вкладає жодної думки в презентаційну частину свого життя, за винятком випадків, коли бере участь в операціях під прикриттям", — розповів Глен Пауелл в інтерв'ю.

З початком роботи кілера під прикриттям Гері починає підбирати відповідні образи під своїх клієнтів. В одній сцені він комедійно копіює зовнішній вигляд та поведінку героя Крістіана Бейла з фільму "Американський психопат", в іншій — надягає довгий шкіряний плащ та має зачіску професора Снейпа з "Гаррі Поттера".

"Як подивитися на людей, які намагаються вбити когось, вони всі є нарцисами. Тому для цих дивакуватих людей він [Гері] шукає когось, схожого на свого клієнта. Адже клієнт хоче друга, він хоче співучасника. Ці фантазії оперують на різних рівнях", — сказав Глен Пауелл.

Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм "Я не кілер"
Кадр з фільму Hit Man. Netflix

За словами режисера, Пауелл також проводив окреме дослідження — читав книги про мову тіла, відпрацьовував різні акценти для різних амплуа кілерів.

Також для реалістичного перевтілення залучили команду професіональних художників з костюму та гримерів. Керівниця департаменту макіяжу Тара Купер розповідала, що ненавидить використання комп'ютерів у роботі, але вона знала, що для цього проєкту їй потрібно швидко розробити широкий спектр варіантів. Вона зібрала бібліотеку татуювань, сонцезахисних окулярів, відтінків шкіри, веснянок, зачісок, всі з яких можна було легко застосувати до портрету Пауелла у Photoshop.

"У Глена було так багато ідей. Коли ми обговорювали образи, я могла просто натиснути на один шар у Photoshop або на інший і запитати: «Нам подобається це волосся? Тобі це подобається?»", — розповідала Купер.

Костюми також підбирали під риси обличчя персонажів. Як зазначила художниця з костюмів Джуліан Гоффпауер: "Як художник костюмів ви одягаєте героя, відштовхуючись від обличчя. У вас є обличчя, як завершити картину? Що він носить?"

Загалом Глен Пауелл грає у фільмі сім варіацій кілера. Головним альтер-его Гері є Рон — сексуальний поганий хлопець, у ролі якого він і знайомиться з Медді. Ці перевтілення займали в актора найменше часу. Пауелл переходив від амплуа Гері до Рона за лічені хвилини — і команда фільму навіть жартувала, що він був як справжній Кларк Кент (Супермен).

Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм "Я не кілер"
Кадр із фільму Hit Man. Netflix

Під час підготовки до зйомок фільму в команди не було місяців на підготовку протезів для героя (щоб змінити якісь характерні риси обличчя чи інші частини тіла), насправді навіть не було тестування макіяжу.

Через щільний графік зйомок (30 днів) поява різних кілерів у фільмі постійно була під питанням, бо якщо в образ Рона чи Гері актор перевтілювався швидко, то для інших героїв був потрібен час на нанесення макіяжу, фіксування перук та відповідного одягу. У певний момент команда навіть була готова вирізати сцену з рудим кілером, але Глену Пауеллу настільки подобався цей образ, що він вмовив режисера його залишити.

Психологія та фройдистські символи: Ід, Его та Супер-его

Через протиставлення образів Рона й Гері фільм грається з темами ідентичності та психології, зокрема Ід, Его і Супер-его. Концепція належить Зигмунду Фройду, за нею Ід представляє найбільш первинні й основні бажання і поведінку, а Его та Супер-его зумовлені особистими, соціальними і моральними очікуваннями.

"Трансформація Гері у Рона дає репресованим почуттям та внутрішнім заборонам Ід Гері піднятися на поверхню Его. Це впливає на його різні відносини з почуттям, моральними і соціальними умовами та змінює рамки його Супер-его", — пишуть у Screen Rant.

Реальна історія фальшивого найманого вбивці: чим цікавий фільм "Я не кілер"
Кадр із фільму Hit Man. Netflix

Через те, що Гері відпускає багато своїх переконань та принципів в амплуа Рона, його суворі почуття моралі й соціального обов'язку змінюються. Особливо з урахуванням того факту, що він маскується під найманого кілера.

З розвитком сюжету Гері все більше переймає риси своєї вигаданої особистості Рона — чоловіка, яким він хоче насправді бути, але раніше не міг собі дозволити. Окрім того, у сценарії є інший омаж на тему фройдизму, адже котів Гері звуть Ід та Его.

Знімальна група

Режисером фільму став Річард Лінклейтер, найбільше відомий тим, що знімає події своїх фільмів із проміжком у роки (трилогія фільмів "Перед", стрічка "Юність"). Хоча Hit Man знято усього за 30 днів і він не містить стрибків у часі, в стрічці так само проявляються гумор та любов до романтичних історій Лінклейтера.

Головну роль у фільмі виконав Глен Пауелл, якого вже називають зіркою Голлівуду. Тільки нещодавно романтична комедія за його участі "Люблю тебе ненавидіти" стала одним із найкасовіших ромкомів за останні десятиліття, а до цього він також знімався з Томом Крузом у фільмі "Топ Ган: Меверік".

Роль коханої головного героя Медді виконала Адріа Архона, відома за ролями у фільмах "6 футів під землею" і "Морбіус".

Комплексне і глибоке дослідження психології персонажів, моралі та людської природи у поєднанні з елементами комедії та драми роблять фільм Hit Man справді захопливим та цікавим глядацьким досвідом.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок