Колишнього працівника Ватикану підозрюють у викраденні рукопису XVII століття з офіційного архіву Святого Престолу

Колишнього працівника Ватикану підозрюють у викраденні рукопису XVII століття з офіційного архіву Святого Престолу

Історик мистецтва Альфіо Марія Даніеле Перголіцці намагався продати рукопис XVII століття
Балдахін Базиліки Святого Петра. MatthiasKabel, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

У викраденні книги підозрюють історика мистецтва Альфіо Марія Даніеле Перголіцці. Вважають, що він викрав рукопис з архіву Фабрики Святого ПетраНазва відомства Римської курії, що відповідає за управління, утримання, збереження та декорування Базиліки Святого Петра у Ватикані., де той працював із 1995 по 2011 рік.

Про це 11 червня повідомили у The Art Newspaper.

Італійські медіа повідомили про затримання Перголіцці 27 травня — тоді він зустрівся з протоієреєм Базиліки Святого Петра Мауро Гамбетті, щоб передати йому книгу в обмін на чек на 120 000 євро (5,2 млн гривень).

Про затримання розповіли й у Ватикані. Нині Перголіцці перебуває під вартою у ватиканській в'язниці, його вже двічі був допитали слідчі.

Перголіцці можуть звинуватити у вимаганні, шахрайстві та отриманні викраденого майна.

Рукопис — це технічний посібник, написаний у XVII столітті оточенням скульптора Лоренцо Берніні, з інструкціями про те, як виконати позолоту знаменитого балдахіна над головним вівтарем Базиліки Святого Петра. Рукопис був у Перголіцці вже деякий час, принаймні з 2021 року, коли деякі сторінки були відскановані та опубліковані в дослідженні, присвяченому саме цій конструкції.

викрадена книжка з ватикану
Балдахін Базиліки Святого Петра. Jebulon, CC0, via Wikimedia Commons

Натомість його адвокат Анджело Кокк'я заявив, що ілюстрований манускрипт відрізняється від того, що значиться в архівах і пізніше був оголошений зниклим.

Рукопис, який Перголіцці намагався продати Гамбетті, називається Oro messo nelli bronzi ("Золото, поміщене в бронзу") і має 36 непронумерованих сторінок, тоді, як Ватикан неодноразово згадував про "рукопис під назвою «Маленька книга золота»" і у якого 16 пронумерованих сторінок.

Також адвокат переконує, що ордер на арешт викликає сумніви, оскільки в ньому стверджується, що предмет, який Перголіцці намагався продати, "імовірно, можна відстежити" до брошури, придбаної в 1879 році для архіву Фабрики Святого Петра.

Сам Перголіцці стверджував, що книжку йому подарував монсеньйорМонсеньйор — один із найвищих католицьких титулів. Монсеньйорами звуть тих членів духовенства католицької церкви, яким надані певні почесні церковні титули. Вітторино Канчіані у 2007 чи 2008 році. І саме тому в нього ніколи не було свідоцтва про право власності.

Він також розраховує на свідчення Марії Грації Д'Амеліо — професорки історії архітектури та авторки книги 2021 року про Берніні й золото для балдахіна, у якій було розміщено містить факсиміле 36-сторінкового рукопису.

Вона раніше уже заявляла ватиканському суду, що у своїх дослідженнях в архівах Фабрики між 1979 і 2017 роками ніколи не бачила слідів згадки про рукопис, який був у Перголіцці.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок