Україна вперше увійшла до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини

Україна вперше увійшла до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини

Україна братиме участь у цьому комітеті ЮНЕСКО протягом 4 років
Українські представники під час 10-ї сесії Генеральної асамблеї держав — учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі. МКІП

Україну вперше обрали до складу комітету під час 10-ї сесії Генеральної асамблеї держав — учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО. Вона братиме участь у його роботі протягом 4 років.

Про це 11 червня повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар зазначила, що це історична для України подія.

Вона додала, що Україна "неухильно дотримуватиметься духу і літери конвенції, поділяючи її цінності", а також прагнутиме підвищувати повагу до спадщини та приділятиме увагу охороні нематеріальної культури.

"Ми ще раз висловлюємо вдячність за підтримку України та нашої культури в складний час і довіру, виявлену нам, яку ми вважаємо великою відповідальністю", — говорить Бондар.

У міністерстві зазначили, що обрання України до комітету не лише сприяє позитивному іміджу держави, а й сприятиме "ефективному досягненню та виконанню" зобов'язань, які взяла на себе країна, ратифікувавши Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини.

У листопаді 2023 року Україну також вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Це дає змогу ухвалювати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини й внесення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою.

Україна ще у 1988 році ратифікувала Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 1972 року. Саме на цій конвенції базується статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, конвенція передбачає зобов'язання держави, яка має культурну і природну спадщину, а також сприяє міжнародній співпраці з питань її охорони. Кожна держава — сторона конвенції зобов'язана не завдавати шкоди спадщині, яка розміщена на території інших держав-сторін.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок