На Віденському фестивалі понад 150 українців зіграли класичну музику під керівництвом Оксани Линів

На Віденському фестивалі понад 150 українців зіграли класичну музику під керівництвом Оксани Линів

Оксана Линів провела український концерт у Відні
Оксана Линів на Віденському фестивалі, 2 червня 2024 року. МКІП

У Відні 2 червня в межах фестивалів Wiener Festwochen та Wiener Konzerthaus відбувся концерт за участі 150 українських виконавців класичної музики.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

Під керівництвом диригентки Оксани Линів виступили Kyiv Symphony Orchestra та Молодіжний симфонічний оркестр України разом із Національною хоровою капелою "Думка".

Музиканти зіграли повністю українську програму. В залі Віденського концертного дому прозвучав "Бабин Яр" українського класика Євгена Станковича. У цьому творі композитор хотів об’єднати два жанри — кадиш і реквієм.

На Віденському фестивалі понад 150 українців зіграли класичну музику під керівництвом Оксани Линів
Українські виконавці класичної музики зіграли на Віденському фестивалі, 2 червня 2024 року. МКІП

Оксана Линів розповідає: "Одним із найбільш разючих моментів є Dies Irae, або «Судний день», коли весь хор скандує, запитуючи, коли нарешті наші кати постануть перед судом і коли їм доведеться відповідати за цю бійню".

Також програму доповнили твором, написаним спеціально на замовлення Оксани Линів, — "Фуга смерті" за мотивами однойменного вірша Пауля Целана про винищення євреїв нацистами. Твір є рефлексією на сучасні події в Україні й проводить паралель із геноцидом українського народу Росією.

"Саме боротьба за збереження пам'яті музикою була для мене дуже важливою. Доки ми пам'ятаємо мертвих та катастрофу, яка спіткала людство, є шанс запобігти цьому в майбутньому", — ділиться думками про прем'єру твору "Фуга смерті" композитор Євген Оркін.

Що відомо про Wiener Festwochen (Віденський фестиваль)

Віденський фестиваль — культурний фестиваль у Відні, який проходить щороку протягом п'яти або шести тижнів у травні й червні.

На Wiener Festwochen показують театральні, оперні й танцювальні виступи з усього світу. Крім того, фестиваль є продюсером міжнародних постанов. Вперше захід відбувся у 1927 році, а згодом відновив та продовжив свою історію після Другої світової війни з 1951 року.

Щороку Віденський фестиваль збирає близько 180 тисяч відвідувачів просто неба на площі перед Віденською ратушею.

Цьогорічний фестиваль опинився у центрі скандалу через концерт грецького диригента з російським громадянством Теодора Курентзиса. Врешті після заяви Оксани Линів концерт скасували.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок