За показ фільмів англійською кінотеатрам можуть відшкодовувати кошти: комітет з гуманітарної політики підтримав поправку

За показ фільмів англійською кінотеатрам можуть відшкодовувати кошти: комітет з гуманітарної політики підтримав поправку

Комітет з гуманітарної політики підтримав поправку до закону про англійську мову
Кінотеатр: ілюстративне фото. pexels

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики прийняв поправку до законопроєкту №9432 про застосування англійської в Україні про відшкодування показів фільмів англійською у кінотеатрах з держбюджету. За неї ще мають проголосувати депутати.

Про це 3 червня повідомив народний депутат Володимир В’ятрович у Facebook.

За його словами, поправка №336 спрямована на те, щоб українські кінотеатри демонстрували фільми не українською мовою, а англійською.

"Прямої загрози дублюванню ця поправка не несе, а кількість сеансів, на яких фільми демонструються не українською мовою, відповідно до закону про державну мову не може бути вищою за 10% на місяць. Але все одно ця норма є абсурдною і шкідливою", — додає Вʼятрович.

Він зазначає, що витрачати бюджетні гроші на демонстрацію фільмів іноземною мовою, а не українською "чисте безумство, тим більше під час війни". А якщо в уряду є зайві кошти, то їх треба спрямувати на армію або на підтримку українського кіно.

Депутат додав, що сподівається, що на пленарному засіданні не приймуть цю поправку і "закінчать річну епопею з ухваленням закону про англійську мову".

Раніше у коментарі для "Детектор медіа" голова комітету Микита Потураєв зазначав, що ця поправка — це пропозицію розробити державну програму, згідно з якою покази фільмів англійською відшкодовуватимуть за кошти з держбюджету, якщо буде недостатня кількість глядачів.

Він зазначив, що згідно з поправкою, кінотеатри повинні здійснити не менше 8 показів англійською впродовж місяця, і щонайменше 2 повинні бути у будь-який час у вихідний день та/або в робочий день з початком показу після 18:00.

За поправку до законопроєкту ще мають проголосувати депутати.

Що відомо про законопроєкт

У серпні 2022 року Мінкульт розробив законопроєкт про особливий статус англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування.

17 червня 2023 року прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Кабмін готує законопроєкт, який закріпить англійську як мову міжнародного спілкування. Згодом президент Володимир Зеленський запропонував парламенту офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

У листопаді 2023 року Рада підтримала законопроєкт про застосування англійської мови в Україні

Документ офіційно:

  • закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні;
  • визначає посади, кандидати, на зайняття яких зобов'язані володіти англійською мовою;
  • унормовує особливості застосування англійської мови у роботі держорганів, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги, під час перетину кордону, у сферах освіти, транспорту та охорони здоров'я.

Норма про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу з субтитруванням українською була виключена рішенням профільного комітету.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок