"У 999 випадках з 1000 вони роблять гірше": Мартін розкритикував сценаристів, які працюють над кіноадаптаціями книг

"У 999 випадках з 1000 вони роблять гірше": Мартін розкритикував сценаристів, які працюють над кіноадаптаціями книг

Джордж Мартін розкритикував сценаристів у своєму блозі
Джордж Мартін. Facebook/George R.R. Martin

Письменник Джордж Мартін розкритикував голлівудських сценаристів, які працюють над екранізаціями книжок. На його думку, більшість вважає, що не потрібно особливо спиратися на тексти, які вони адаптують для кіно чи телебачення.

Про це розповідає Variety.

"Куди не глянь, скрізь більше сценаристів і продюсерів, які прагнуть взяти чудові історії і«зробити їх своїми». Здається, не має значення, ким був написаний вихідний матеріал Стеном Лі, Чарльзом Дікенсом, Яном Флемінгом, Роальдом Далем, Урсулою Ле Ґуїн, Толкієном, Марком Твеном, Реймондом Чандлером, Джейн Остін або... будь-ким іншим", написав Мартін у своєму блозі.

Він уже звертав увагу на це у 2022 році під час дискусії з іншим письменником, Нілом Ґейманом. Мартін зазначив, що з того часу мало що змінилося, хіба погіршилося.

Письменник додав, що після роботи сценаристів у 999 випадків із 1000 історія завжди стає лише гіршою.

"Незалежно від того, наскільки видатним є письменник, незалежно від того, наскільки великою є книга, завжди знайдеться хтось, хто вважає, що може зробити краще, хто прагне взяти цю історію і «покращити» її"

Разом з тим він сказав, що інколи виходить дійсно вдала адаптація книги, і коли це трапляється, "це заслуговує на оплески".

На його думку, саме таким є випадок з нещодавньою екранізацією "Сьоґуна" Джеймса Клавелла від FX, над якою працювати Рейчел Кондо та Джастін Маркс. Письменник додає, що спочатку був скептично налаштований, оскільки роман уже був екранізований у мінісеріалі 1980 року.

"Я радий, що вони це зробили. «Новий «Сьогун» чудовий... Думаю, автор був би задоволений. І старі, і нові сценаристи зробили честь першоджерелу і дали нам чудову адаптацію, не піддавшись імпульсу «зробити по-своєму»", — написав Мартін.

Стрічка нині розглядається як головний претендент на премію "Еммі" серед драматичних серіалів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок