Vivat привезе на "Книжковий Арсенал" книжки, що вціліли після обстрілу росіянами друкарні у Харкові

Vivat привезе на "Книжковий Арсенал" книжки, що вціліли після обстрілу росіянами друкарні у Харкові

Вціліли книжки Валерія Пузіка та Олександра Ірванця
Вцілілі книжки від Vivat. Facebook/Vivat

Видавництво Vivat привезе на "Книжковий Арсенал" дві новинки — ці книжки встигли передати на склад до того, як російська ракета знищила палітурний цех друкарні "Фактор -друк" у Харкові.

Про це видавництво написало у соцмережах.

На ярмарку приїде книжка військового Валерія Пузіка "Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу", а також книжка Олександра Ірванця і художника Юрія Журавля "Ізмарагд княгині Несвіцької".

Усього вціліло 200 примірників із накладу Пузіка та 1500 примірників книжки Ірванця.

"Коли завершились слідчі дії й перейшли до інших відсіків велетенського поліграфічного підприємства виявилось, що кілька палет з палітурного цеху вже перейшли в наступний відсік. І серед інших ці дві. Вони ледь-ледь пахнуть димом. Над цими примірниками працювали люди, за якими ми всі досі не відгорювали", — йдеться у дописі.

У видавництві додали, що частину вцілілих книжок відправили як передзамовлення, а решту привезли в Київ.

книжки від віват на арсеналі
Вцілілі книжки від Vivat. Facebook/Vivat

Що відомо про обстріл харківської друкарні "Фактор-друк"

Внаслідок російського обстрілу 23 травня загорілася харківська друкарня "Фактор-друк". Семеро працівників друкарні загинули, ще 21 — зазнали поранень. Було спалено 50 000 книг.

Видавництво Vivat оприлюднило список знищених видань. Зокрема, серед них "Битися не можна відступити" Павла Белянського, "Слова і кулі" Наталії Корнієнко, а також дитячі книжки й світові бестселери тощо.

Частково згорів палітурний цех: у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

Власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий розповів Суспільне Харків, що на відновлення приміщення знадобиться щонайменше пів року.

На "Книжковому Арсеналі" Vivat продемонструє наклади книжок та друкарські верстати, знищені внаслідок обстрілу. І, попри відсутність фізичних книжок, проведе події та презентації.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок