На "Книжковому Арсеналі" відкриють виставку "Вдягаю піксель" — про цивільних, які вступили до війська

На "Книжковому Арсеналі" відкриють виставку "Вдягаю піксель" — про цивільних, які вступили до війська

"Книжковий Арсенал": виставка "Вдягаю піксель" про цивільних, які вступили до ЗСУ
Марія Кінович — ілюстраторка виставки "Вдягаю в піксель". Мистецький Арсенал/Олександра Попенка

На "Книжковому Арсеналі" відкриють виставку "Вдягаю піксель. Історії тих, хто обрав боротьбу", яку підготувала ілюстраторка Марія Кінович разом з Управлінням стратегічних комунікацій Генштабу ЗСУ.

Про це йдеться в пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

Марія Кінович створила серію портретів захисників, які зробили свідомий вибір боронити країну та знайшли застосування своїм цивільним навичкам у війську. Серед них дизайнер Тарас Іщик, який створив візуальний стиль для ЗСУ, журналістка Анастасія Блищик, яка працює пресофіцеркою.

Портрети Кінович створила на основі циклу розповідей, записаними СтратКомом — співорганізатор мистецького проєкту.

"Майже відразу виникла ідея із шарами. Перший шар – це тло, в якому закодовані атрибути професії цієї людини. Другий шар – сам портрет героя/героїні у цивільному. І врешті – третій шар – зверху над усіма шарами стає шматочок із пікселем. Фрагмент пікселя доповнює усю композицію та символізує зовнішню зміну стану, але при цьому ми все ще бачимо попередні шари і бачимо реальну людину за пікселем", — повідомила Кінович.
Документальна виставка "Вдягаю піксель. Історії тих, хто обрав боротьбу"
Фрагмент експозиції "Вдягаюся в піксель"на "Книжковому Арсеналі". Мистецький Арсенал/Олександра Попенка

Співкоординатор проєкту Олександр Михед також розповів про мистецький проєкт:

"Кожна мистецька подія, концерт, виступ, фестиваль під час широкомасштабного вторгнення – це виклик. Виклик і з точки зору логістики (блекаути, тривоги). Та ще важливіше – це виклик на рівні повідомлення. Про що важливо говорити просто зараз? Виставка «Вдягаю піксель», на моє глибоке переконання, є втіленням духу часу. Вона говорить про важливе. Про життєвий вибір під час вторгнення, про вибір захищати країну, про торування шляху захисника", — розповів Михед.

Виставку буде доступна у всі дні роботи "Книжкового Арсеналу" — з 30 травня до 2 червня (у просторі Е2).

Марія Кінович — українська ілюстраторка, яка співпрацювала з Facebook, MacPaw, The Economist, а також одним з найбільших видавництв у світі – Penguin Random House.

Презентація документального фільму

Також під час "Книжкового Арсеналу" відбудеться презентація документального фільму "Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє". Серед експертів, які долучилися до зйомок, письменники, філософи, митці — Володимир Єрмоленко, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Олександр Михед, Ірина Цілик, Артем Чех.

У фільмі письменники розповідають, як повномасштабне вторгнення вплинуло на літературу; як українська культура протистоїть гібридній зброї агресора; як література розповідає світу про ситуацію в Україні; як формування покоління переможців може стати підґрунтям для побудови країни майбутнього.Презентація відбудеться у "Лекторії" 1 червня о 16:30.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок