"Вірність квірності": Takflix представляє добірку з восьми українських короткометражних квір-фільмів

"Вірність квірності": Takflix представляє добірку з восьми українських короткометражних квір-фільмів

Дивитися добірку "Вірність квірності" на Takflix
Кадр із фільму "Це побачення". Фото:@berlinale.de

У червні на онлайн-платформі Takflix можна буде побачити добірку короткометражних фільмів "Вірність квірності". У неї увійдуть 8 стрічок про різноманіття, вміння бути собою та проблеми, з якими зіштовхується ЛГБТКІА+ спільнота.

Про це Суспільне Культура повідомили у компанії.

"Своїми життєвими стратегіями та мистецькими практиками герої добірки доводять: права не дають права беруть. Як союзниці та союзники ЛГБТКІА+ ми закликаємо всіх солідаризуватися в побудові нової рівноправної України", — зазначають у команді платформи.

До добірки увійшли:

  • фільм-колаж "Сімеїз" від Антона Шебетка.

Це історія про підпільний гей-курорт у Криму. Це було єдине місце, де у 70-80-х роках могли відпочити нудисти. А з 1990-х курорт став важливим місцем зустрічі представників ЛГБТК+ спільноти.

добірку квір-кіно до Прайд Місяця
Із фільму "Сімеїз" від Антона Шебетка. надано Takflix

Це історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. Стрічку знято єдиним кадром.

Стрічка брала участь у міжнародному короткометражному конкурсу 73-го Берлінського кінофестивалю, де фільм отримала спеціальну відзнаку міжнародного журі.

  • "Котики" від Жанни Озірної.

Це історія про закоханих жінок, які ведуть розмову про невизначене майбутнє. Їхні мрії про материнство впираються у консервативні суспільні норми та порушення прав квір-людей

добірку квір-кіно до Прайд Місяця
Кадр із фільму "Котики" від Жанни Озірної . надано Takflix
  • "З любов’ю, Коптєв" від Єлизавети Шестньової.

Стрічка показує авангардну творчість марґінального треш-дизайнера з Луганська Михайла Коптєва, що виїхав з окупованого міста.

добірку квір-кіно до Прайд Місяця
Кадр із фільму "З любов’ю, Коптєв" від Єлизавети Шестньової. надано Takflix
  • "Ваша Мішель" від Лєни Сіятовської.

Фільм розповідає про трансгендерну дівчину Мішель, яка мріє стати моделлю. Під час поїздки до родини на Львівщину вона намагається розібратися, чого хоче насправді.

добірку квір-кіно до Прайд Місяця
Кадр із фільму "Ваша Мішель" від Лєни Сіятовської. надано Takflix
  • "Чорний пес" від Нікіти Зарха.

Стрічка про камінг-аут молодого поета Льови, який закохується у свого колегу Гошу і починає задумуватися, чи може ця прихильність бути взаємною.

добірку квір-кіно до Прайд Місяця
Кадр із фільму "Чорний пес" від Нікіти Зарха. надано Takflix
  • QIRIM від Катерини Храмцової.

Фільм розкриває історію небінарної військової Антоніни Романової (займенники: вона/її). Вона брала участь у діяльності кримських татар та протесті Євромайдану, а з 25 лютого 2022 року доєдналася до лав ЗСУ.

добірку квір-кіно до Прайд Місяця
Кадр із фільму QIRIM від Катерини Храмцової. надано Takflix

Окремо члени Товариства Takflix зможуть подивитися фільм "В мене є друг" Дмитра Майсеєва 2009 року, який занурює в атмосферу україномовної квір-сцени Києва в нульові.

50% з кожного квитка платформа передає творцям кіно, а 10% — на прайд-збір для захисників та захисниць України. Кошти направлять фондам Shields Ukraine, OrcBusters, "Волонтерська"," Птахи" та об’єднанню "Українські ЛГБТ-військові за рівні права".

Takflix — онлайн-платформа, що працює за принципом "відео на запит", де можна легально дивитися українські фільми. Назва платформи є "алюзією на американський стримінговий сервіс Netflix".

Платформа була заснована режисеркою і продюсеркою Надією Парфан, та розпочала свою роботу в тестовому режимі 31 грудня 2019 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок