У Перу сотні людей відзначили День клоуна в надії отримати офіційне визнання свята

У Перу сотні людей відзначили День клоуна в надії отримати офіційне визнання свята

Традиційний парад клоунів у Перу
Традиційний парад клоунів у Перу. AP

Сотні клоунів традиційно вийшли на парад у Лімі, столиці Перу, щоб добитися офіційного визнання державою їхнього професійного свята.

Про це повідомляє AP.

Парад клоунів у Перу проходить щороку 25 травня. Учасники барвистого дійства можуть здобути нагороди за найкращі костюми, грим, виступи та імпровізацію.

"У Перу є День юриста, День севічеТрадиційна страва Перу з риби та морепродуктів., і ми також хочемо День клоуна, тому що це відкрило б нам можливість підтримки з боку держави і муніципалітетів", — сказав Маркос Чінінін, відомий за клоунським прізвиськом Чалупа.

За словами Чінініна, офіційне визнання надасть клоунам доступ до державних фондів і місць для виступів під наглядом муніципалітетів і місцевих громад, а також відкриє можливість створення шкіл для навчання клоунського мистецтва.

Депутати парламенту ще не обговорювали запропонований законопроєкт про створення свята. За оцінками 42-річного Чінініна, близько 200 тисяч людей в Перу працюють клоунами, зокрема на дитячих заходах і в цирку.

Також у дійстві взяв участь 57-річний клоун Мігель Ара Штайн під псевдонімом Чучурро: на його думку, заснування свята стало б ще й визнанням талантів, якими повинні володіти клоуни.

"Ви повинні мати хист до акторської майстерності, хазиму, вміти імпровізувати. Ми всі для чогось народжені, а смішити людей - це дар", — сказав він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок