Vivat покаже на "Книжковому арсеналі" уламки типографських верстатів та наклади книжок, які знищила Росія

Vivat покаже на "Книжковому арсеналі" уламки типографських верстатів та наклади книжок, які знищила Росія

Дитяча книга у знищеному ракетами цеху друкарні, 24 травня 2024 року.
Дитяча книга у знищеному ракетами цеху друкарні, 24 травня 2024 року. Суспільне Харків/Дитяча книга у знищеному ракетами цеху друкарні, 24 травня 2024 року

Видавництво Vivat продемонструє на "Книжковому арсеналі" наклади книжок та друкарські верстати, знищені внаслідок російського ракетного удару по типографії в Харкові 23 травня.

Про це йдеться у пресрелізі видавництва, наданого Суспільне Культура.

Таким чином видавництво хоче привернути увагу світової спільноти до злочинів, які Росія чинить в Україні.

"За підтримки Книжкового арсеналу ми маємо змогу продемонструвати відвідувачам події, які наслідки має методичне знищення Росією української культури: знищені наклади книжок та уламки типографських станків. Також за кьюаркодом на експозиції можна знайти додаткові матеріали іноземними мовами про цей акт терору та долучитися до збору на відновлення поліграфічного життя України", — йдеться у пресрелізі.

Події видавництва Vivat на "Книжковому арсеналі"

Попри те, що частина книжкових новинок згоріла у друкарні "Фактор-друк" внаслідок російського обстрілу 23 травня, Vivat також проведе кілька заходів на ХІІ-му "Книжковому арсеналі". Серед них:

  • Живі читання з "Барабукою" зі Світланою Стретович та Іваном Андрусяком;
  • Обговорення репрезентації жіночого досвіду в часи з авторкою книжки "Її війна" Євгенією Подобною;
  • Читання з дитячим письменником Сашком Дерманським;
  • Обговорення "Слова і куліНаклад цієї книжки Наталії Корнієнко згорів від удару по друкарні.: завмирання і перевідкривання мови";
  • Розмова з літературними агентами й менеджерами щодо міжнародної промоції української книжки за кордон;
  • Панельна дискусія "Долаючи розрив: як дорослим читати дитячі книжки";
  • Дискусія "Як писати про війну: письмо і образ ветерана".

Також видавництво Vivat обіцяє автограф-сесії з авторами й авторками.

Що відомо про обстріл харківської друкарні "Фактор-друк"

Внаслідок російського обстрілу 23 травня загорілася харківська друкарня "Фактор-друк". Семеро працівників друкарні загинули, ще 21 — зазнали поранень. Було спалено 50 000 книг.

Видавництво Vivat оприлюднило список знищених видань. Зокрема, серед них "Битися не можна відступити" Павла Белянського, "Слова і кулі" Наталії Корнієнко, а також дитячі книжки й світові бестселери тощо.

Частково згорів палітурний цех: у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

Власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий розповів Суспільне Харків, що на відновлення приміщення знадобиться щонайменше пів року.

Видавництво Vivat зазначило, що "Фактор-друк" — це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тому тут друкуються майже всі українські видавництва.

"Нова пошта" оголосила про безкоштовну доставку замовлених на сайті видавництва Vivat книжок у період з 24 травня по 30 червня. Акція діє на всі типи достаток (відділення, поштомат чи на адресу) та без доплат за пакування чи доставку в село. Доставлятимуть книжки по всій території України (крім тимчасово окупованих територій, або де тримають бойові дії).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок