У ПАРЄ визнали, що Росія здійснює культурний геноцид на українських територіях

У ПАРЄ визнали, що Росія здійснює культурний геноцид на українських територіях

Важливо
Голосування у ПАРЄ відбулося 28 травня 2024 року
Зруйнована церква Різдва Пресвятої Богородиці в Житомирській області. УНІАН

У ПАРЄ (Парламентська асамблея Ради Європи) визнали, що Росія здійснює культурний геноцид на українських територіях. А стирання української культурної ідентичності є інструментом війни проти України та спрямоване на знищення української нації.

Про це 28 траня розповіла заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Комітет з питань культури одноголовно підтримав резолюцію посадовиці "Протидія нищення культурної ідентичності під час війни та миру".

Кравчук також перерахувала основні положаення документу, за який голосуватимуть уже на червненій сесії інситуції:

  • забезпечення відшкодування збитків, зокрема через реституцію, компенсацію, реабілітацію, сатисфакцію та гарантій неповторення руйнувань;
  • підвищення обізнаності, про те, як пропаганда (зокрема ідеалогія "руського міра") та колоніальні і неколоніальні практики створюють порушення міжнародного права щодо культурної спадщини;
  • передбачення санкції проти осіб, хто здійснює ці правопорушення, а такиж тих, зто сприяє їх вчиненню. І забезпечення притягнення до відповідальності органів влади та причетних державних установ.

Крім того, за словами Кравчук, резолюція закріплює, що Росія використовує культурні "чистки" як інструмент війни, щоб знищити українську ідентичність та стерти історію, цінності, літературу, музику, традиції та мову.

"Такі дії є воєнними злочинами та злочинами проти людяності і свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську націю або принаймні її частину, зокрема, шляхом знищення української ідентичності та культури. Це частина кампанії геноциду, яку Росія проводить проти українського народу"

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики повідомляло, що внаслідок російських обстрілів (станом на 25 квітня 2024 року) 1987 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень чи руйнувань.

Загалом постраждали 958 клубних закладів, 708 бібліотек, 153 заклади мистецької освіти, 114 музеїв та галерей, 36 театрів, кінотеатрів та філармоній, 15 парків, зоопарків та заповідників, а також три цирки.

Тільки внаслідок обстрілу російськими військами Харкова 23 травня було зруйновано друкарню "Фактор-друк". Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тому тут друкуються майже всі українські видавництва. Внаслідок цього удару спалено 50 000 книг.

А за словами власника друкарні Сергія Політучого, це руйнування вплине на всю книговидавничу галузь України, оскільки сукупна потужність усіх типографій зменшиться на 30-40%.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок