На Instagram і розробника гри Call Of Duty подали в суд через масове вбивство у школі в США

На Instagram і розробника гри Call Of Duty подали в суд через масове вбивство у школі в США

Instagram і Call Of Duty звинувачують у сприянні масовим вбивствам
Instagram і розробника гри Call Of Duty звинувачують у сприянні масовим вбивствам . Фото: @CallofDuty/X

Сім'ї дітей, які загинули в початковій школі "Робб" міста Ювалде у США, подали позов проти компанії Meta та розробників гри Call Of Duty. Їх звинувачують в тому, що вони сприяли масовому вбивству.

Про це розповідає The Guardian.

Трагедія сталася 24 травня 2022 року у місті Ювальде. 18-річний Сальвадор Роландо Рамос відкрив вогонь у навчальному закладі й забарикадувався в будівлі. Пізніше його вбили правоохоронці. Загалом загинули 19 дітей і двоє вчителів, ще 17 осіб отримали поранення.

Подвійні позови — в Техасі і Каліфорнії — подали проти застосунку Instagram від Meta, розробника ігор Activision і виробника зброї Daniel Defense. За словами представників загиблих, саме вони відповідальні за "виховання" молодих людей, які "втілюють жорстокі фантазії відеоігор у реальному світі за допомогою легкодоступної зброї".

Адвокат сімей загиблих заявив, що "існує прямий зв'язок між діяльністю цих компаній і стріляниною".

У позові стверджується, що стрілець грав у Call of Duty з 15-річного віку і використовував у грі гвинтівку, яку потім купив у Daniel Defense. А Meta і Activision "свідомо показали" нападнику зброю, і змусили його бачити в ній вирішення своїх проблем.

Представник Activision назвав стрілянину в Ювальде "жахливою і нестерпною", але додав, що "мільйони людей по всьому світу насолоджуються відеоіграми, не вдаючись до жахливих вчинків".

Асоціація розважального програмного забезпечення, торгова група виробників відеоігор, заявила, що вона "засмучена і обурена безглуздими актами насильства", але заперечує "безпідставні звинувачення, що пов'язують ці трагедії з відеоіграми".

Daniel Defense, яка стикається з іншими позовами, поданими сім'ями деяких жертв, ще у 2022 році заявила, що такі судові процеси є "несерйозними" і "політично мотивованими".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок