Куратор Британського музею міг 10 років незаконно продавати експонати: за справу взялося ФБР

Куратор Британського музею міг 10 років незаконно продавати експонати: за справу взялося ФБР

Куратор Британського музею 10 років незаконно продавав експонати: за справу взялося ФБР
Британський музей в Лондоні. Ham, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Американське Федеральне бюро розслідувань долучилось до справи про зникнення артефактів із Британського музею. Бюро розслідує продаж експонатів через платформу eBay.

Про це повідомляє BBC.

Британський музей у 2023 році заявив, що з його колекції зникли 1500 експонатів. Вони не були занесені у каталоги музею. Тож установа намагається довести, що експонати належать їй. Наразі вдалося повернути 626 артефакти, ще 100 — знайшли, але ще не повернули.

Американські правоохоронці допомогли повернути 268 експонатів, які придбав колекціонер із Вашингтона. Музей стверджує, що артефакти належать йому.

Британський музей звинувачує у крадіжці та продажі експонатів старшого куратора Пітера Хіггса. Він заперечує звинувачення. Куратора з музею звільнили.

За оцінками, Хігтс заробив на махінаціях приблизно 100 000 фунтів стерлінгів (5,111 мільйона гривень). У цивільному позові музей стверджує, що Хіггс крав і продавав експонати щонайменше десять років, переважно — незареєстровані предмети зі сховищ музею.

У музеї вважають, що Хіггс продав артефакти щонайменше 45 покупцям на eBay. Троє покупців сказали, що продавець sultan1966 представився як "Пол Хіггінс" або "Пол" на eBay або в електронному листуванні з ними. Відповідно до судових документів, музей каже, що Хіггс визнав, що електронна скринька sultan1966 належить йому.

Покупець з Нового Орлеана Тоніо Бірбіглія розповів BBC, що купив два предмети від sultan1966. Журналітсти підтвердили це шляхом перехресного посилання на записи eBay, на які посилається ФБР, із квитанціями Бірбіглії.

Британський музей ще не досліджував ці предмети, тому ще не з’ясував, чи були вони з його колекції. Одним із них був аметистовий камінь із зображенням Купідона — римського бога кохання верхи на дельфіні, який Бірбіглія купив за 42 фунти стерлінгів у травні 2016 року.

Інший артефакт — помаранчевий дорогоцінний камінь із зображенням жука-скарабея, куплений за 170 фунтів. Бірбіглія надіслав платіж за цей товар на рахунок PayPal, зареєстрований на особисту електронну адресу Хіггса.

У цій справі нікого не затримували, адже вона не класифікується як кримінальна.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок