alyona alyona та Jerry Heil закрили збір на відбудову школи на Дніпропетровщині

alyona alyona та Jerry Heil закрили збір на відбудову школи на Дніпропетровщині

alyona alyona та Jerry Heil зібрали 10 млн грн на відбудову школи на Дніпропетровщині
alyona alyona та Jerry Heil на вокзалі у Києві перед від'їздом у Мальме, 25 квітня 2024 року. AP/Francisco Seco

Перед початком "Євробаченя-2024" представниці України alyona alyona та Jerry Heil запустили кампанію "Мій голос відбудовує" для відбудови Великокостромської гімназії у Дніпропетровській області. 25 травня збір закрили.

Про це повідомили співачки та ініціатива United24.

Благодійна кампанія триватиме впродовж місяця — з 25 квітня по 25 травня.

"Збір на 10 000 000 грн для відбудови Великокостромської гімназії закрито!" — написали у соцмережах.

Зробити пожертву можна було через сторінку проєкту на сайті United24. Visa та "Ощадбанк" подвоюювали усі відповідні платежі, що виконані картками Visa та "Ощадбанку".

На "Євробаченні-2024" перемогла Швейцарія, яку цьогоріч представляли Nemo з піснею The Code.

У фіналі "Євробачення-2024" представниці України alyona alyona & Jerry Heil виступили під номером 2 з піснею Teresa & Maria та постановою від дворазової номінантки "Ґреммі" — Таню Муіньо. Вони посіли третє місце.

Що сталося з гімназією

Вночі проти 11 жовтня 2022 року російська ракета поцілила у школу, до цього росіяни впродовж семи місяців обстрілювали громаду. Цей удар вщент зруйнував ліве крило. Тут були дитячий садок, майстерня, кабінет групи продовженого дня, тренажерний та спортивні зали. Тепер навчатись у школі, яка перетворилась на руїну, неможливо.

250 учнів залишились без приміщення для навчання.

"Це була школа моїх дітей, онуків. Було дуже боляче дивитись на її уламки. Коли онуки повернулись додому й побачили руйнування, плакали і питали: «Бабусю, нашу школу відбудують?». Дуже хочеться повернутись в рідні стіни, заглянути в очі всім моїм дітям, відчути, чим вони дихають, почути їхні серця", — розповідала вчителька гімназії Людмила Таранович.

За даними МОН, за два роки війни були пошкоджені 3583 навчальні заклади, а 394 — повністю зруйновані. Більшість постраждалих закладів (1888) — це саме школи. Вже два роки 917 800 учнів навчаються дистанційно.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок