У Іспанії знайшли викрадену у 2015 році картину Френсіса Бекона, її оцінюють у $5,4 млн

У Іспанії знайшли викрадену у 2015 році картину Френсіса Бекона, її оцінюють у $5,4 млн

Картину Френсіса Бекона викрали у 2015 році
Картина Френсіса Бекона "Етюд до портрета Хосе Капело". X/Policía Nacional

Іспанська поліція знайшла картину Френсіса Бекона "Етюд до портрета Хосе Капело" вартістю $5,4 млн (216 млн гривень). Її викрали з мадридського будинку у 2015 році разом з ще 4 полотнами.

Про це 23 травня розповідає Reuters.

"Етюд до портрета Хосе Капело" 1989 року — четверта картина з групи, яку вдалося повернути. Три картини були знайдені у 2017 році.

У лютому поліція заарештувала двох осіб — їх звинувачували в отриманні викрадених творів мистецтва в іспанській столиці. А загалом з початку розслідування крадіжки затримали 16 осіб — вважають, що вони входили до групи та були організаторами і виконавцями пограбування.

"Розслідування триває, щоб знайти решту робіт і заарештувати тих, хто ними володіє, при цьому основна увага приділяється громадянам Іспанії, пов'язаним з організованими групами зі Східної Європи", — йдеться в заяві іспанської поліції.

Що відомо про полотно

Невелике полотно, написане олією 1989 року під назвою "Етюд до портрета Хосе Капело", було викрадено з мадридської квартири банкіра Капело в 2015 році разом з чотирма іншими роботами Бекона і сейфом з рідкісними монетами і коштовностями.

Одні лише картини оцінили у понад 25 мільйонів євро. Через це цю крадіжку назвали однією з найбільших, коли-небудь скоєних в Іспанії.

викрадена картина
Картина Френсіса Бекона "Етюд до портрета Хосе Капело". X/Policía Nacional

Френсіс Бекон — британський художник-експресіоніст ірландського походження. Посмертно, художник отримав популярність, як один з найкращих художників кінця ХХ століття.

Колишня прем'єр-міністрка Великої Британії Маргарет Тетчер якось назвала його "Людиною, яка малює ці жахливі картини".

Роботи Бекона представлені у багатьох приватних колекціях світу та музеях, а його ринкова вартість тільки росте з роками. У 2013 році його триптих "Три етюди Луціана Фройда" продали за рекордні $142,4 на аукціоні Christie's у Нью-Йорку — максимальна ціна аукціону за твір мистецтва без урахування інфляції.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок