На Бейонсе подали до суду через нібито порушення авторських прав у її треці Break My Soul

На Бейонсе подали до суду через нібито порушення авторських прав у її треці Break My Soul

На Бейонсе подали до суду через порушення авторських прав
Бейонсе. Шведський фотограф Кевін Мазур

Група Da Showstoppaz подала до суду на Бейонсе та Big Freedia. Вони стверджують, що композиції Break My Soul 2022 року та Explode 2014 року порушує їх авторські права.

Про це 23 травня розповідає The Guardian.

Сингл Break My Soul з альбому Бейонсе Renaissance, який вийшов у 2022 році, містить семпли з пісні Explode 2014 року новоорлеанського виконавця Big Freedia.

А згідно з позовом, поданим до федерального суду Луїзіани, гурт Da Showstoppaz заявляє, що Explode копіює текст і композицію їхньої пісні 2002 року Release a Wiggle без дозволу.

Вони стверджують, що у Explode використали "унікальний і самобутній текст і музичну композицію", спочатку створену Da Showstoppaz, додавши, що там "використали слова, мелодію та музичне аранжування позивачів з їхніх творів, захищених авторським правом... Будь-яка розумна людина, яка слухає Release a Wiggle та Explode, зробить висновок, що ці пісні суттєво схожі".

Також вони зазначають, що у Explode дещо змінили заголовну фразу на "release your wiggle" у повторюваному приспіві, і ця фраза була частиною треку, який семплювала Бейонсе.

Разом з Бейонсе і Big Freedia, відповідачами у позові названі Jay-Z, Sony Music та інші агентства.

Учасники Da Showstoppaz вимагають, щоб групу додали до авторів як Explode, так і Break My Soul, а також, що вони мають отримати роялті з майбутніх доходів від пісень, плюс відшкодування збитків.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок