У перший день "Книжкового арсеналу" покажуть німий фільм "Фата моргана", а "Пиріг і Батіг" представлять саундтрек

У перший день "Книжкового арсеналу" покажуть німий фільм "Фата моргана", а "Пиріг і Батіг" представлять саундтрек

На "Книжковому арсеналі" покажуть німе кіно "Фата моргана" за твором Коцюбинського
Кадр із німого фільму "Фата моргана". "Довженко-Центр"

У Києві на відкритті "Книжкового арсеналу" 30 травня відбудеться репрем’єра німого фільму "Фата моргана" (1931) режисера Бориса Тягна в живому музичному супроводі гурту "Пиріг і Батіг".

Про це йдеться в пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

Гурт "Пиріг і Батіг" співпрацює з Довженко-Центром в межах проєкту "Коло Дзиґи", у якому "Довженко-Центр" сприяє створенню сучасних саундтреків до архівних фільмів. Гурт свторив саундтрек до однієї з перших екранізацій Коцюбинського та єдиної, що збереглася з німого періоду.

У співпраці з "Книжковим арсеналом" "Довженко-Центр" створив програму, яка буде повністю присвячена постаті Михайла Коцюбинського та відображенню його літературної творчості в кіно.

"Довженко-Центр" на "Книжковому арсеналі" презентує власнодрук, присвячений дослідженню кіноекранізацій творів Михайла Коцюбинського. Це невелике дослідницьке видання, літературно-кінематографічна розвідка, про екранізації творів письменника: їх особливості та місце в кінематографічній історії.

У презентації видання візьмуть участь Олена Гончарук – керівниця Музею кіно та двічі переможниця конкурсу на посаду гендиректора "Довженко-Центру", кінознавці "Довженко-Центру" Станіслав Битюцький, Альона Пензій, Олег Оліфер, а також Галя Вергелес – дизайнерка, засновниця київського бюро "Буця".

Що відомо про "Книжковий Арсенал"

Дванадцятий літературний фестиваль "Книжковий арсенал" відбудеться з 30 травня по 2 червня. Він складатиметься з програмної частини та книжкового ярмарку.

Видавництва та книгарні зможуть взяти участь у секціях "Арткнига", "Художня книга", "Нонфікшн", "Література для дітей і підлітків", "Мальописи".

Кураторами фестивалю стали Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко.

  • Кураторкою літературної програми "Книжкового Арсеналу 2024" буде радіоведуча, радіопродюсерка та письменниця Олена Гусейнова.
  • Кураторкою програми для/про дітей та підлітків стала письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна.
  • Куратором спеціальної програми Літературного фестивалю "П'ятий Харків" (у співпраці з Харківським літературним музеєм) став літературний критик, літературознавець, лектор і куратор мистецьких проєктів Євгеній Стасіневич.
  • Спеціальну програму подій на цьогорічному "Книжковому Арсеналі" вдруге представить PEN Ukraine.
  • Кураторкою професійної програми стане Оксана Карп'юк. Програма має стати майданчиком для галузевих дискусій, обміну досвідом і пошуку вдалих рішень.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок