"Правдивість світу цього вимагає ясності": що приховано у блокноті художника та військового Дениса Панкратова

"Правдивість світу цього вимагає ясності": що приховано у блокноті художника та військового Дениса Панкратова

У львівській галереї відкрилася виставка військового Дениса Панкратова
Виставка Дениса Панкратова "Недо", галерея Тимутопіяпрес, 2024. Надано відвідувачем виставка/Ілля Левченко

У Львівській галереї "Тимутопіяпрес" Любомира Тимківа триває виставка Дениса Панкратова "Недо" (думки, поезії, листи).

На виставковому проєкті "Недо" представлено блокнот Дениса Панкратова, у якому він занотовував свої думки, писав тексти і поезію та збирав гербарій. Як написав Денис:

"…я збирав їх на полігонах, біля казарм, в дорогах, та окопах. Від Пенінських гір в Великобританії, через полігони Житомира й до бліндажів Запорізької області – квіти, трави і коріння. Це певні зарубки на хистких й облуплених стінах армійського життя. Зарубки певності, що світ існує."
"Правдивість світу цього вимагає ясності": що приховано у блокноті Дениса Панкратова
Блокнот Дениса Панкратова, виставка "Недо", Тимутопіяпрес, 2024. Надано відвідувачем виставки /Ілля Левченко

Виставка "Недо" про глибоку людяність та спроможність передати найтонші відтінки емоцій, що супроводжують війну. Панкратов не має на меті підсилити ворожнечу, але замість цього простежує шляхи, які проходить людина під час війни.

У своїх нотатках Денис Панкратов не розказує про наших героїв як морально бездоганних персонажів. Він розповідає про звичайних людей, які перебувають у військових діях та діляться своїми страхами, роздумами та надіями.

Панкратов привертає увагу до того, як війна впливає на психологію та внутрішній світ кожної людини, яка опинилася у її обіймах.

"Правдивість світу цього вимагає ясності": що приховано у блокноті Дениса Панкратова
Денис Панкратов, акруш з блокноту, виставка "Недо", Тимутопіяпрес, 2024. Надано відвідувачем виставки/Ілля Левченко

Ця виставка — це своєрідне запрошення до роздумів, до сприйняття війни не лише як політичного чи соціального явища, але й як випробування для кожної людини, що перебуває у зоні бойових дій.

Про художника Дениса Панкратова

Денис Панкратов, художник, громадський активіст, нині військовослужбовець, бойовий медик у десантно-штурмових військах ЗСУ.

У 2013 році закінчив "Курс мистецтва" Лади Наконечної та Катерини Бадянової, з 2015 співзасновник Method fund, співкуратор та учасник семінарів та курсів Методфонду у Києві, з 2019 р жив і працював у Львові, де разом із Вікторією Дорр заснували напівпублічний експозиційний простір "Міжкімнатний", в якому час від часу продовжують створювати виставки.

З весни 2023 року мобілізований до Збройних Сил України.

Про галерею "Тимутопіяпрес"

Галерея "Тимутопіяпрес" — це унікальне місце на околиці Львова, яке розміщене на приватній території, у гаражі художника Любомира Тимківа. Нішевість галереї створює особливу атмосферу для спілкування, творчості та мистецтва.

У теплу пору року галерея відчиняє свої двері, приваблюючи гостей та відвідувачів своєю нестандартністю та атмосферою. Тут Любомир Тимків періодично представляє проєкти своїх друзів-художників, а також організовує виставки mail art, графіки та зінів від митців з-за кордону.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок