У новій серії "Доктора Хто" можна почути український "Щедрик" Миколи Леонтовича

У новій серії "Доктора Хто" можна почути український "Щедрик" Миколи Леонтовича

Серія "Акорд диявола" (The Devil's Chord) вийшла на екрани 11 травня 2024 року
Доктор і Рубі з серіалу "Доктор Хто". Скриншот із серіалу

У одному з останніх епізодів британського науково-фантастичного серіалу "Доктор Хто" звучала Carol of the Bells, популярна різдвяна колядка, в основі якої лежить українська пісня "Щедрик" Миколи Леонтовича.

На це звернули увагу шанувальники серіалу.

Серія "Акорд диявола" (The Devil's Chord) вийшла на екрани 11 травня 2024 року. Це другий епізод 14 сезону серіалу.

За сюжетом Доктор і Рубі вирушають у 1963 рік на концерт британського гурту The Beatles, але виявляють, що світ втратив інтерес до музики. А все тому, що ще у 1925 році один вчитель музики зіграв "диявольський акорд", який викликав істоту, на ім'я Маестро.

Внаслідок сюжетних перипетій, Маестро нападає на Рубі, але зупиняється, коли починає грати Carol of the Bells і падати сніг.

"Як пісня може мати таку силу",вигукує Маестро.

Carol of the Bells — популярна різдвяна колядка, в основі якої лежить пісня "Щедрик". Музику до колядки створив український композитор Микола Леонтович у 1914 році, а англійський текст до неї у 1936 році написав Пітер Вільховський.

щедрик у серіалі про доктора хто
Український "Щедрик" зʼявився у серіалі "Доктор Хто". Скриншот із серіалу

"Доктор Хто" — британський науково-фантастичний телесеріал компанії BBC, що з перервами триває від 1963 року. Це один з найтриваліших серіалів усіх часів і важлива частина британської попкультури.

Серіал оповідає про пригоди мандрівника в часі, відомого як Доктор, та його супутників. Вони досліджують час і простір, розв'язуючи різні проблеми й відновлюючи справедливість.

Головного героя — Доктора — у кожному сезоні грають різні актори. Нового, Пʼятнадцятого доктора, грає Шуті Ґатва (перший темношкірий актор, перший актор африканського походження та перший відкритий квір-актор на цій ролі).

А от роль Маетро у цій серії виконала Гера Хоффер, відома під псевдонімом Jinkx Monsoon, — американська драг-квін, акторка, співачка та комікеса.

щедрик у серіалі про доктора хто
Jinkx Monsoon, яка виконала роль Маестро у серіалу "Доктор Хто". Скриншот із серіалу

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок