Золоті ворота, Бахчисарайський Ханський палац і не тільки: креатори Lego випустили нові конструктори пам’яток України

Золоті ворота, Бахчисарайський Ханський палац і не тільки: креатори Lego випустили нові конструктори пам’яток України

Конструктор "Золоті ворота"
Конструктор "Золоті ворота". United24

United24 та креатори Lego презентували конструктори архітектурних пам’яток України в рамках проєкту #UKRAINEinLEGObricks. Їх можна виграти за донат.

Про це стало відомо з Facebook-сторінки United24.

Конструктори створили креатори з 4 країн: Ерік Лоу та Марк Сегеді зі США, Даніель Зайдль з Німеччини, Мацей Коцот із Польщі та Олександр Єрмолаєв з України.

Серед нових моделей Lego — такі об'єкти української архітектурної спадщини:

  • Київські Золоті ворота;
  • Бахчисарайський Ханський палац;
  • Підгорецький замок;
  • Одеський національний академічний театр опери та балету;
  • Миколаївська астрономічна обсерваторія.

Зокрема, United24 вже встигли детальніше презентувати першу модель #UKRAINEinLEGOBricks, присвячену Золотим воротам. Конструктор з 2520 деталей створив Ерік Лоу з США, який з дитинства захоплюється європейською архітектурою.

"Я народився та виріс в американській родині у Західній Німеччині. Ми багато подорожували Європою, роздивляючись красиві споруди та міста. Так народилася моя любов до європейської архітектури. Із LEGO я спочатку складав моделі з чарівного світу Гаррі Поттера. Моєю найвідомішою конструкцією є рухомі сходи Гоґвортсу. Цього року Міністерство магії, яке я відтворив, представили в LEGO House у Данії. Для мене було честю відтворити київські Золоті ворота. Було дуже цікаво поєднати кам’яний замок із дерев’яною конструкцією", — поділився Ерік Лоу.

Конструктор "Золоті ворота"
Конструктор "Золоті ворота". United24

До речі, найбільше деталей — у конструкторі Підгорецького замку на Львівщині (7755), який створив Марк Сегеді з США.

Конструктор неможливо купити, але можна виграти за внесок від 24 $ на відбудову Великокостромської гімназії в Дніпропетровській області, яку зруйнувала російська ракета в ніч на 11 жовтня 2023 року. Загалом розіграють 15 конструкторів — по три кожного виду.

Зазначимо, що 27 квітня цьогорічні представниці України на "Євробаченні" alyona alyona та Jerry Heil також оголосили про запуск кампанії зі збору коштів на відбудову Великокостромської гімназії. Як відомо, для цього необхідно 10 000 000 гривень. Збір триває до 25 травня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок