Українці отримають сертифікати на книжки, а книгарні — субсидії на оренду: Рада підтримала законопроєкт

Українці отримають сертифікати на книжки, а книгарні — субсидії на оренду: Рада підтримала законопроєкт

Рада підтримала законопроєкт про підтримку книжкової галузі в Україні
Рада підтримала законопроєкт про підтримку книжкової галузі в Україні. Pexels

Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №11251, який передбачає державні субсидії на оренду приміщень для книгарень, а також запроваджує видачу книжкових сертифікатів.

Про це повідомляє політична партія "Слуга Народу" з посиланням на одну з ініціаторів законопроєкту Євгенію Кравчук.

"За" підтримку розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг проголосували 299 депутатів.

Євгенія Кравчук зазначила, що видача сертифікатів на придбання книг та субсидії на оренду книгарням запрацюють: ці речі вже забюджетовані, тож додаткових витрат з державної казни не буде.

За словами парламентарки, з 2024 року книжкові сертифікати на суму 908 гривень отримають 18-річні українці, а після припинення воєнного стану— ще й один з батьків при народженні дитини.

Кравчук додала, що скористатися цим правом можна буде протягом одного року через застосунок "Дія".

Депутатка переконана, що в суспільстві є запит на ці послуги. Зокрема, частка людей, які читають щодня, збільшилася з 8% до 17% у період з 2020 до 2023 року. Окрім цього, зросла популярність книг українською мовою – з 32% до 54%.

Також законопроєкт передбачає чіткий порядок надання субсидій на оренду приміщень для книгарень. Встановили навіть конкретні строки розгляду заяв – 10 днів (ще 5 днів передбачено на оприлюднення результатів).

"Ми не тільки підтримаємо видавничу галузь, а й популяризуємо українську книжку", – підсумувала Кравчук.

Зазначимо, що раніше директорка Українського інституту книги Олександра Коваль поділилася з Суспільне Культура, що у 2024 році УІК має намір разом із Мінцифри започаткувати масштабну програму державної фінансової допомоги. Завдяки цьому повнолітні українці зможуть безоплатно придбати паперові та електронні книжки. На це в державному бюджеті передбачені 372,49 мільйона гривень.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок